Nieprawidłowy plik BOOT, rozruch dusku C - dlaczego?

Witam,

jak w temacie. Przy instalacji Windowsa, tuż po poprawnej konfiguracji w BOSie, by czytano z CD-Romu… pojawia się w/w komunikat, a następnie przechodzi do logowania do systemu? Wie może ktoś, dlaczego tak się dzieje?

Płyta z Windowsem jest OK. Zworki są ustawione poprawnie… tylko “inne” jest to, ze dysku nie mam podzielonego na np C i D tylko na H… i Windowsa mam na H…

Jakieś sugestie?:slight_smile:

Litery partycji nie mają znaczenia,pewnie masz wadliwą płytę albo DVD-ROM.Wejdż w Narzędzia administracyjne /Zarządzanie dyskami i zmień to nieszczęsne H na C.Przedtem C zmień na inną dostępną literę.Napraw plik boot,albo go zmień…może być uszkodzony lub niekompatybilny.

Z powyższej wypowiedzi nie trawię tylko “napraw plik boot”, gdyż nie mam zielonego i fioletowego pojęcia jak to się robi :smiley:

stalesz - dlaczego nieszczęsne H na C? Wydaje mi sie że dobrym sposobem jest instalowanie Windowsa na innej partycji niż C. Większośc badziewia próbuje się wgrać na dysk C, czyli na H to już jakiś stopień zabezpieczenia. I do tego kolega może by napisał jaki to Windows?

Pozdrawiam

Windows XP Professional SP2:)

Tutaj masz o edycji pliku boot.ini. Przeczytaj i popróbuj, aczkolwiek plik ten nie powinien mieć za dużo wspólnego z czystą instalacją Windowsa (aczkolwiek pewnie może mieć). Czy wyświetla się “Dowolny klawisz spowoduje rozruch…”? Po planszy z biosu?

Nie pojawia się komunikat, o którym wspomniałeś. Po prostu pojawia się ten komunikat nt BOOT a poniżej “Rozruch z c:\windows” i pojawia się okno logowania Windows. Mimo, ze w BIOS ustawiam, aby najpierw czytał z CD-ROM. Płyta na bank jest dobra, bo dopiero co instalowałem na innym komputerze. Po prostu ręce mi opadają.

pihor ,

A napęd też na bank dobry?

W tej jednostce centralnej są dwa napędy. Próbowałem i z jednego i z drugiego. Jeśli to wina napędu/ów, to jest to niewątpliwie - pech.

pihor ,

No dobra, są dwa, ale czy po próbie na jednym, przestawiłeś w BIOS-ie opcję, żeby bootował z tego drugiego napędu?

Może dobrym rozwiązanie, a przynajmniej, jakimś, będzie próba wymontowanie dysku i instalacja na innym kompie?

Spróbuj jedynie zabootować z któregoś z tych dwóch napędów, ale pozostawiając drugi odłączony.

Cóż, biorę się do pracy:)

Pozdrawiam:)