Nieprawidłowy start komputera

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów.

Mam strasznie osobliwy problem ze startem komputera. Otóż BIOS wyrzuca mi komunikaty, kolejno: Keyboard Interface error, CPU Fan Error, CPU over voltage, chassis intruded, system halted. I przez dwa ostatnie tygodnie walcze z komputerem, początkowo winą obarczałem po prostu port PS/2, więc wymieniłem klawiature na usb. Nic to nie dało pojawiały sie nadal komunikaty, z tym że bez tego o klawiaturze. Więc otworzyłem komputer, oczyściłem z kurzu (dla pewności), włączyłem go otwartego, ale wiatrak się kręcił mimo komunikatu więc zresetowałem bios (wtedy baterią). I wtedy znów pojawiły sie kompunikaty, ale zamiast system halted, pojawił sie checking NVRAM i system ruszył. Po zresetowaniu już bez komunikatów system sie uruchamiał, i tak było przez dwa dni. Potem komunikaty i po resecie startowało. Ale któregoś dnia nie chciało ruszyć wcale. Sprawdziłem więc stan płyty głównej, kondensatory, no ale wszystko wygląda nienagannie. Zresetowałem BIOS zworką i działało później przez chyba pięć dni. Dzisiaj znowu wcale nie rusza, ale nie będe przecież resetował biosu za każdym razem kiedy będe chciał skorzystać z komputera. Naprawdę nie wiem co jest przyczyną tego, jak słysze że wiatrak od procka startuje na wyższe obroty to zazwyczaj wtedy się włącza. Przez 3 lata działał cały zestaw nienagannie.

Powiązane podzespoły:

Płyta główna: ASUS M4N68T

Procesor: AMD Athlon II X2 250

Wiatrak boxowy od AMD

Bios: AMI

Bardzo prosiłbym o pomoc, bo robi się to uciążliwe, nie będe sie stresował za każdym razem czy się włączy czy nie :wink:

Podejrzewam “markowy” zasilacz pożycz od kogoś na podmianę i napisz jakie cudo posiadasz.

Zasilacz faktycznie “markowy” bo jakiś nieznany mi nawet z modelu iBox. Spróbuje podmienić, zobaczę może pomoże.