Nieprawidłowy sterownik DirectSound Kod błędu 88780078

Witam, mam problem, znany tutaj na forum aczkolwiek nie potrafiłem go rozwiazać;/ błąd tak jak w tytule przy włączeniu muzyki z winampa wyskakuje taki błąd, w Windowsie 7 nie mogę odtworzyc dzwieku testowego, jak wyalcze i wlacze kompture albo wyloguje i zaloguje blad znika i mam dzwiek tylko ze teraz dzieje mi się to bardzo często;/ instalowalem mnostwo sterownikow i do płyty i do dzwieku ale nic nie pomogło;/mam teraz pomysl znowu zrobic reinstalke windowsa i nie isntalowac zadnych sterów poza tymi ktore windows 7 sam mi zainstaluje, chociaz nie wiem czy to dobry pomysł.

Moja płyta to

Nazwa płyty głównej Asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI

CPUID: nazwa procesora Intel® Core2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz

Karta dźwiękowa VIA VT1705 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] zintegrowana

Zaznaczam ze na windowsie XP na ktorym siedizalem kilka lat nie mialem tego problemu nigdy.

Czy dźwięk działał na sterownikach z 7 (bez instalowania zewnętrznych)?

Chyba działal, ale nie jestem pewien bo od razu instalwoalem nowe stery z neta;/ale tka czy siak nawet jak działał to nie wiem czy nie zepsułby się nagle, bo np teraz tez mam dzwiek i slucham muzyki a za godzine moze juz ten blad sie wyswietlic nie wiem od czego to zalezy;/

A ze strony prod. sterowniki instalowałeś ?

http://support.asus.com/download.aspx?S … 05d8pNv8Lj (Version 6.0.1.9500)

Ja bym się nie rzucał tak na te gówna co 7’ka automatycznie instaluje.

Właśnie stad instalowałem;/ i tak samo myślę o tych sterach 7 dlatego instalowalem ze storn producentow;/ koelga podpowiedzial mi zeby odinstaloc i zainstalowac directa 11 ale nie wiem jak go odinstalowac;p

DirectX 11 jest już wbudowany w Windows 7 więc nie wiem jak chcesz go odinstalować i ponownie zainstalować.

No dokładnie o tym pomyślałem, że chyba nie ma takiej opcji żeby zainstalowac nowego directa;/

Odinstaluj obecne sterowniki audio i sprawdź te sterowniki.

instalacja - kliknij aby powiększyć:

dx551_SETUP.jpg

  • sprawdź czy nie masz wirusów…

Przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware

Pełne skanowanie

(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)

Po skanowaniu wrzuć z niego raport.

Wrzuć dodatkowo wymagane logi OTL + Extras :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo.

Póki co działa więc jak znowu błąd wystąpi zainstaluje te sterowniki co podałeś i dam logi. Bo w między czasie zainstalowałem stery do chipsetu inne i zaktualizowalem wina do SP1 może to coś pomogło;]

Dodane 08.10.2012 (Pn) 15:16

I znowu problem wystąpił;/ po kilku godzinach ;/

logi http://www.wklej.org/id/843485/ i http://www.wklej.org/id/843486/

Teraz zainstaluje te stery co podałes i zobaczymy za kilka godzin;/

Dodane 08.10.2012 (Pn) 15:28

Te sterowniki nie chcą się zainstalowac klikam dalej dalej jest okno instalacji ale nic nie idzie;/ po restarcie kompa tez nie chce isc a dodatkowo automatycznie instaluje mi windows te sterowniki i mam dzwiek ale pewnie znowu do czasu, czy format dalby jakis skutek?;]

Dodane 08.10.2012 (Pn) 15:31

Gdy chce instlaować te sterowniki pokazuje że wymagane miejsce na dysku to 0000000000kb wiec pewnie dlatego ta instalcja nie idzie;/Może problem jest w tym że jak robiłęm formata tydzien temu i mialem stery od Widnowsa 7 to pozniej instalowalem rozne inne sciagajac ze stron do muzyki kilka razy instalowalem bo mialem problem z glosnikami 5.1 moze przesadzilem i teraz w systemie jest “burdel” ze sterownikami;p

BURDEL :frowning:

  1. Odinstaluj wszystkie sterowniki audio.

  2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

  1. Zainstaluj w/w sterowniki audio które podałem.

  2. Ponownie:

Edit:

masz do tego jeszcze chyba nieprawidłowe kodeki.

To później…

Być może bo teraz juz nie moge się połapać co juz instalowałem, system ma tydzien bo wczesniej siedziałem na XP długi czas i nie powinien mieć nieprawidlowosci w rejestrze nic za bardoz nie instalowalem tylko potrzebne programy,tych sterów nie moge zainstalowac:( nawet jak sciagnalem ze strony asusa takie same to wymagane miejsce pokazuje 0kb biore dalej i nic nie idzie nie instaluje się a wiem że one są wlasnie najnowsze;/