Nieprawidłowy sterownik DirectSound Kod błędu 88780078

(Micklbn) #1

Witam, mam problem, znany tutaj na forum aczkolwiek nie potrafiłem go rozwiazać;/ błąd tak jak w tytule przy włączeniu muzyki z winampa wyskakuje taki błąd, w Windowsie 7 nie mogę odtworzyc dzwieku testowego, jak wyalcze i wlacze kompture albo wyloguje i zaloguje blad znika i mam dzwiek tylko ze teraz dzieje mi się to bardzo często;/ instalowalem mnostwo sterownikow i do płyty i do dzwieku ale nic nie pomogło;/mam teraz pomysl znowu zrobic reinstalke windowsa i nie isntalowac zadnych sterów poza tymi ktore windows 7 sam mi zainstaluje, chociaz nie wiem czy to dobry pomysł.

Moja płyta to

Nazwa płyty głównej Asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI

CPUID: nazwa procesora Intel® Core2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz

Karta dźwiękowa VIA VT1705 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] zintegrowana

Zaznaczam ze na windowsie XP na ktorym siedizalem kilka lat nie mialem tego problemu nigdy.

(falcon89) #2

Czy dźwięk działał na sterownikach z 7 (bez instalowania zewnętrznych)?

(Micklbn) #3

Chyba działal, ale nie jestem pewien bo od razu instalwoalem nowe stery z neta;/ale tka czy siak nawet jak działał to nie wiem czy nie zepsułby się nagle, bo np teraz tez mam dzwiek i slucham muzyki a za godzine moze juz ten blad sie wyswietlic nie wiem od czego to zalezy;/

(_abrakadabra_) #4

A ze strony prod. sterowniki instalowałeś ?

http://support.asus.com/download.aspx?S ... 05d8pNv8Lj (Version 6.0.1.9500)

Ja bym się nie rzucał tak na te gówna co 7'ka automatycznie instaluje.

(Micklbn) #5

Właśnie stad instalowałem;/ i tak samo myślę o tych sterach 7 dlatego instalowalem ze storn producentow;/ koelga podpowiedzial mi zeby odinstaloc i zainstalowac directa 11 ale nie wiem jak go odinstalowac;p

(rgabrysiak) #6

DirectX 11 jest już wbudowany w Windows 7 więc nie wiem jak chcesz go odinstalować i ponownie zainstalować.

(Micklbn) #7

No dokładnie o tym pomyślałem, że chyba nie ma takiej opcji żeby zainstalowac nowego directa;/

(XMan) #8

Odinstaluj obecne sterowniki audio i sprawdź te sterowniki.

instalacja - kliknij aby powiększyć:

dx551_SETUP.jpg

• sprawdź czy nie masz wirusów...

Przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware

Pełne skanowanie

(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)

Po skanowaniu wrzuć z niego raport.

Wrzuć dodatkowo wymagane logi OTL + Extras :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo.

(Micklbn) #9

Póki co działa więc jak znowu błąd wystąpi zainstaluje te sterowniki co podałeś i dam logi. Bo w między czasie zainstalowałem stery do chipsetu inne i zaktualizowalem wina do SP1 może to coś pomogło;]

-- Dodane 08.10.2012 (Pn) 15:16 --

I znowu problem wystąpił;/ po kilku godzinach ;/

logi http://www.wklej.org/id/843485/ i http://www.wklej.org/id/843486/

Teraz zainstaluje te stery co podałes i zobaczymy za kilka godzin;/

-- Dodane 08.10.2012 (Pn) 15:28 --

Te sterowniki nie chcą się zainstalowac klikam dalej dalej jest okno instalacji ale nic nie idzie;/ po restarcie kompa tez nie chce isc a dodatkowo automatycznie instaluje mi windows te sterowniki i mam dzwiek ale pewnie znowu do czasu, czy format dalby jakis skutek?;]

-- Dodane 08.10.2012 (Pn) 15:31 --

Gdy chce instlaować te sterowniki pokazuje że wymagane miejsce na dysku to 0000000000kb wiec pewnie dlatego ta instalcja nie idzie;/Może problem jest w tym że jak robiłęm formata tydzien temu i mialem stery od Widnowsa 7 to pozniej instalowalem rozne inne sciagajac ze stron do muzyki kilka razy instalowalem bo mialem problem z glosnikami 5.1 moze przesadzilem i teraz w systemie jest "burdel" ze sterownikami;p

(XMan) #10

BURDEL :frowning:

1. Odinstaluj wszystkie sterowniki audio.

2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

cf114_CCleaner.jpgccleaner2.th.jpg

1. Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń -- Skanuj rejestr -- Napraw rejestr.

przewi.th.jpgskanujrejestr.th.jpgnaprawrejestr.th.jpg

1. Zainstaluj w/w sterowniki audio które podałem.

2. Ponownie:

Edit:

masz do tego jeszcze chyba nieprawidłowe kodeki.

To później...

(Micklbn) #11

Być może bo teraz juz nie moge się połapać co juz instalowałem, system ma tydzien bo wczesniej siedziałem na XP długi czas i nie powinien mieć nieprawidlowosci w rejestrze nic za bardoz nie instalowalem tylko potrzebne programy,tych sterów nie moge zainstalowac:( nawet jak sciagnalem ze strony asusa takie same to wymagane miejsce pokazuje 0kb biore dalej i nic nie idzie nie instaluje się a wiem że one są wlasnie najnowsze;/