:( Nieprawidłowy Sterownik DirectSound Kod Błędu: 88780078

WITAM!

mam problem i chciałbym go rozwiązać lecz własnymi sposobami i poszukiwaniami w internecie nic nie wskórałem :frowning:

dwa tygodnie temu pojawił mi się w systemie BLUE SCREEN OF DEATH SOUND. komputer poszedł do naprawy, system odzyskał sprawność, lecz podczas tego stracił dźwięk. Żadne dzwięki systemowe, z odtwarzacza muzyki, z KLCP do filmów, ani z internetu nie działają.

MÓJ SYSTEM:

Komputer: ASUSteK Computer INC. - 1015PN

System operacyjny: Microsoft Windows XP Professional (32-bit) Dodatek Service Pack 3

Pamięć (RAM): 2GB

Procesor: Intel® Atom CPU N550 @1.50GHz

Płyta Główna: ASUSteK Computer INC. - 1015PN

BIOS: American Megatrends Inc. 11/10/2010 - 0402

Karty graficzne: NVIDIA ION

Dysk Twardy: WDC WD2500BEVT-80A23T0

Karta Dzwiękowa: NVIDIA High Definition Audio

instalowałem sterowniki Realtek’a kilkukrotnie, lecz system mówi, że nie może zainstalować tych sterowników bo są albo takie same albo gorsze od tych, które już mam w komputerze.

ściągnąłem program DRIVER EASY, który pomógł mi zainstalować brakujące sterowniki, lecz podczas instalacji sterowników NNVIDIA system mówi, że nie może odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego, a instaluję sterownik NVIDIA HD AUDIO 2012/12/18, wersja 1.3.23.1 z ID sprzętu: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_000B&SUBSYS_10DE0101&REV_1002

więc nie wiem dokładnie o co chodzi:(

cała reszta działa poprawnie.

prosiłbym forumowiczów o pomoc, a jeżeli trzeba to podam więcej info na ten temat

z góry dziękuję

Pozdrawiam

hrabia_206

waść masz sterowniki do chipsetu zainstalowane w tym netbooku?

jeśli waćpan nie ma, zaleca się doinstalowanie z oficjalnej strony asusa.

poza tym, acan sprawdzi w biosie, czy aby funkcja dźwięku wyłączona nie była.

dziękuję za odpowiedź, jednak sam nie do końca wiem co zrobić, żeby było doobrze.

Mogę prosić o szczegóły tego co mam zrobić?

Pozdrawiam