Nieprawidłowy sterownik DirectSound Kod błędu 88780078

(Cieslar Magdalena) #1

Witam,

Od paru dni nie działa mi dźwięk i nie mogę oglądać żadnych filmów z youtuba. Coś mam ze sterownikami.

Nazwa płyty głównej : Hewlett-Packard HP Compaq 6715b (GB836EA#AKD)

Karta dźwiękowa : Analog Devices AD1981HD @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Co mam zrobić, żeby znów działał mi dźwięk?

Proszę pomóżcie.

(Dimatheus) #2

Hej,

(Cieslar Magdalena) #3

Jak mam przeinstalować sterowniki?

W panelu sterowania mam dźwięki i urządzenia audio i nie mogę ani ściszyć ani pogłośnić.

Teraz jeszcze zauważyłam, że nawet drukować nic nie mogę, więc też pewnie coś jest ze sterownikami od drukarki.

Jak to można naprawić?

(Dimatheus) #4

Hej,

Wchodzisz na stronę producenta ze sterownikami - http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=3356624&ac.admitted=1386125380592.876444892.199480143 - wybierasz system, który zainstalowany jest na laptopie; następnie pobierasz sterownik do karty dźwiękowej - powinien mieć nazwę w stylu Sterownik ADI AD1981HD Audio dla Microsoft.... Po ściągnięciu uruchamiasz pliczek - jeśli korzystasz z Windows Vista bądź nowszego systemu, klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz polecenie Uruchom jako administrator - i postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie. Na koniec restart systemu i wszystko powinno działać. :slight_smile:

Z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Cieslar Magdalena) #5

Windows XP

(Dimatheus) #6

Hej,

Zatem zaczynasz od instalacji sterownika Sterownik wysokiej jakości audio dla Microsoft Universal Audio Architecture (UAA), a następnie instalujesz sterownik ADI SoundMAX High-Definition (HD) Audio Driver for Microsoft Windows XP/2000.

Pozdrawiam,

Dimatheus