Nieprawidłowy sterownik DirectSound

Witam, proszę o pomoc w sprawie DirectSound… :frowning: :frowning:

Po sformatowaniu kompa nie mam dźwięku… Proszę o pomoc gdy dane mego kompa to:

Płyta główna: Gigabyte GA-946-S3

Karta dźwiękowa: Realtek ALC889A

Proszę o szybką pomoc :smiley: :smiley: :smiley:

Hej,

Wejdź na tę stronę Gigabyte’a, wybierz system operacyjny i ściągnij sterowniki do chipsetu (Chipset - Intel INF installation) oraz do zintegrowanego dźwięku (Audio - Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition). Po ściągnięciu najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu, później zrestartuj komputer i zainstaluj sterowniki do dźwięku.

Powodzenia,

Dimatheus

Zrobiłem co kazałeś lecz nie pomogło nadal nie mam dźwieku :frowning: :frowning:

Błąd nadal sie utrzymuje że mam nieprawodłowy sterownik :frowning: :frowning:

Dodane 21.06.2009 (N) 14:40

Może jakiś inny pomysł???

Prosze ![-o<

Hej,

A odinstalowałeś poprzednie sterowniki do dźwiękówki ?? Jeśli nie, to zrób to przez panel sterowania i aplet Dodaj/Usuń Programy. Deinstalacji dokonaj wg poniższego postu - Deinstalacja sterowników i kodeków. Następnie powtórz czynności, o których pisałem w pierwszym moim poście…

:arrow: Jakiego systemu operacyjnego używasz - Windows XP czy Vista ??

:arrow: Jak karta dźwiękowa widoczna jest w Menadżerze Urządzeń - Panel sterowania -> System -> zakładka Sprzęt -> Menadżerze Urządzeń -> Gałąź Kontrolery Dźwięku, wideo i gier ??

:arrow: Czy przed formatowaniem systemu z dźwiękiem nie było żadnych problemów ??

:arrow: Czy dokonywałeś jakiś modyfikacji w BIOS’ie płyty głównej ??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć

Zrobiłem tzn. wyczyściłem stare sterowniki, i zainstalowałem ale i tak nie mam dźwięku :frowning: :frowning:

:arrow: Mój system XP

:arrow: W Menadżerze zadań pisze że wszystko działa prawidłowo xD

:arrow: Przed formatowaniem z dźwiękiem nie było problemów

:arrow: Czy dokonywałeś jakiś modyfikacji w BIOS’ie płyty głównej ?? TZN?

Ej jak usuwałem sterowniki to było coś takiego “Realtek AC’97” Może taki sterownik potrzebuje ??

Ja już sam nie wiem xD

Jakiś kolejny pomysł masz?? ![-o<

Może to głupie, ale : na pasku masz ikonę głośnika. Kliknij ją i sprawdź poziom głośności.

Ostatnio u brata na takiej samej płycie instalowałem sterowniki do dźwięku i po instalacji z jakiegoś powodu głosność ustawiła się na samym dole. :slight_smile:

Tak tylko że ja takiej ikony nie mam xD

Nie mam na pasku głośnika…

Hej,

Czyli wskazywałoby, że wszystko powinno być OKI. A swoją drogą, skąd wziąłeś tekst w stylu: “Nieprawidłowy sterownik DirectSound” - gdzie pojawiał się taki komunikat ??

Czy wchodziłeś do BIOS’u płyty głównej i zmieniałeś jakieś ustawienia - ale z odpowiedzi wnioskuję, że nie…

Tak, to jest sterownik dotyczący dźwięku - wraz z aplikacją dodającą dodatkowe możliwości konfiguracyjne i panel. I w sterownikach do dźwięku, które Ci podałem w pierwszym moim poście, jest właśnie to oprogramowania - zresztą gdy jest zainstalowane, to widnieje jako aplet w Panelu Sterowania o nazwie “Realtek Konfiguracja” lub coś w tym stylu…

Bo może być ukryty - wejdź do Panelu Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio. W zakładce “Głośność” możesz zaznaczyć, by ikonka głośności pojawiała się w zasobniku. A swoją drogą - co pisze w tej właśnie zakładce obok najwyższej ikony głośnika ??

Pozdrawiam,

Dimatheus

"W Menadżerze zadań pisze że wszystko działa prawidłowo xD

Czyli wskazywałoby, że wszystko powinno być OKI. A swoją drogą, skąd wziąłeś tekst w stylu: “Nieprawidłowy sterownik DirectSound” - gdzie pojawiał się taki komunikat ??"

We wszystkich programach typu winamp :))

Jak wchodzę w panel sterowania “Dźwieki i urządzenia audio” to tam nic zrobić nie mogę wszystko widać taką jasną szarą czcionką, czyli nie mogę zmieniać ustawień itp. :frowning: :frowning:

Hej,

Normalnie kończą mi się pomysły w tej sprawie. Niby wszystko jest OKI, a jednak nie działa… :expressionless:

:arrow: Jak karta jest widoczna w menadżerze urządzeń - podaj pełną nazwę tego, co się wyświetla,

:arrow: W aplecie Dodaj/Usuń Programy w Panelu sterownia sprawdź, czy masz zainstalowaną poprawkę umożliwiającą działanie w WinXP dźwięku HD - powinna być widoczna pod numerem KB888111. Poprawkę tę znajdziesz na stronach Microsoft - TUTAJ). Co prawda jest ona zintegrowana razem zer sterownikami, ale spotkałem się już z przypadkami, gdzie uniemożliwiała ona działanie dźwięku HD Audio. Najlepiej więc pobierz i zainstaluj wskazaną poprawkę…

:arrow: W menadżerze urządzeń spróbuj jeszcze jednego - wybierz kartę dźwiękową i z zakładki sterowniki wybierz odinstaluj. Później restart kompa i kto wie - może rozwiąże to problem,

:arrow: rozumiem, że jak odinstalowywałeś sterowniki, to najpierw usunąłeś stare, a dopiero po restarcie sterowniki do chipsetu i po kolejnym restarcie dopiero sterownik do dźwięku, tak?? Nie pojawiały się w czasie instalacji żadne komunikaty ?? Czy w panelu sterowania jest widoczny aplet Realtek HD Audio lub podobny ??

Pozdrawiam,

Dimatheus