Nieprawidłowy tusz do HP

Mam pewien problem z tuszami zakupionymi do HP PSC 1215. Są to pojemniki 56 i 57. Pochodzą z regeneracji jeśli dobrze, się orientuję. I o ile tusz kolorowy ładnie zainstalowany, pięknie drukuję, to po wsadzeniu czarnego pojawia się komunikat , że zainstalowano nieodpowiedni pojemnik. Porównałem go z oryginalnym wkładem HP i nie praktycznie nie ma żadnych różnic. Czy można coś na to poradzić ??

zapewne pojemnik uszkdzony lub źle styka wyciągnąć kilka razy może zaskoczy jak nie to do wymiany.

Miałem to samo, jak kupiłem oryginalny to:

  1. Drukarka drukowała bez problemu - i “ładnie”

  2. Wydrukowałem 2. razy więcej kartek.

Może, to droższe rozwiązanie, ale mniej nerwów mnie kosztowało.

też miałem takie przykre doświadczenia w hp z napełnianiem albo z zamiennikami. podejrzewam że te chipy moga być uszkodzone. weż jak coś to spirytyusem ale skazonym przejtrzyj je albo letnią wodą

niestety ale drukarki HP to do sobie mają, że rozpoznają czy założono oryginalny pojemnik z tuszem. W niektórych przypadkach, gdy nie chce drukować, wystarczy reset drukarki, w bardziej drastycznych niestety ale używanie tylko oryginalnych pojemników. W biurze mam HP, biurowe urządzenie wielofunikyjne, i też wywaola komunikat że włożono nie oryginalny produkt, ale resecik i drukuje.

Reset ale czego ?? Pojemnika, poprzez zaklejenie odpowiednich styków ??