Nieproszony gość w sieci

Witam. Mam taki problem. Posiadam neostradę z modemem livebox. Korzystaja z niego 2 komputery. Stacjonarny i laptop. Problem jest taki, że kilka dni temu w sieci pojawił się nowy użyutkownik o imieniu Artur. Jak zabezpieczyć sieć aby osoby trzecie nie mogły z Niej korzystać ? Ten gość mieszka pewnie za ścianą i sobie korzysta z mojego połączenia. Metoda standardowa z pendrivem nic nie daje. Proszę o szybką odpowiedź . Pozdrawiam

Najprościej to chyba wyłącz wi-fi a swoje maszyny połącz kablem. Pozdrawiam.

nie ma innej rady? Czyli każdy może korzystać z mojego internetu i mieć dostęp do moich plików tak ? :slight_smile: wIEM ze taką sieć się zabezpiecza tylko nie wiem jak i tutaj potrzebuje pomocy

nigdy nie miałem livebox’a - nawet nie miałem styczności z tym badziewiem

//czytałem tylko opinie na temat tego NIEUDANEGO sprzętu

ale… każde urządzenia wifi ma możliwość wprowadzenia np. klucza WEP

więc przeszukaj opcje tego modemu i wpisz jakiś klucz - na lapku będziesz musiał podać ten sam klucz żeby mieć dostęp do netu

Pozdr.

Ktoś ma dostęp do twojego internetu ale nie do twoich plików :wink:

Raczej nie ma takiej możliwości żeby ktoś korzystał z Twojego netu na Liveboxie.

Żeby się połączyć po wifi potrzebuje klucza , a poza tym musisz zatwierdzić każdą kartę która chce korzystać z sieci wifi przyciskiem Reg w Twoim Liveboxie.

A co, gdy ktoś zmieni adres MAC karty WiFi na taki, który jest na ACL routera? (np. na taki, jak ma zadający pytanie…).

Żeby ‘‘dołączyć’’ do Liveboxa bezprzewodowo trzeba to autoryzować przyciskiem REG w tym urządzeniu ,nie ma innej możliwości.

Powtórzę pytanie… A co w przypadku, jak użyjesz już MACa, który jest na liście ACL routera? Nie znam livebox, nigdy nie widziałem na oczy urządzenia, ale taki magiczny przycisk REG może jedynie wpuścić dodaktowy MAC (tj. dopisać go do ACL).

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby użyć adresu MAC, który jest dopisany, np. taki sam, jak autora wątku.

Prawdopodobnie jeżeli użyje tego maca to Livebox dopuści tego użytkownika.

Prawdopodobnie? To wytłumacz mi czemu na go nie “dopuścić”, co może spowodować brak autoryzacji. Nie sądzę, aby taki livebox był tak zaawansowany, że ma jakieś wynalazki w stylu serwer RADIUSa.

Napisałem dlatego prawdopodobnie ponieważ nie używam teraz Liveboxa więc nie jestem pewien.

Jeżeli masz wątpliwości,dlaczego nie zadzwonisz na błękitną linie i nie zapytasz ?

Telefon cię parzy ,czy abonament nie opłaciłeś i Cię odłączyli ?

Nie jesteśmy omnibusami a poza tym :szukaj:

-szalkowski-“Nie zalecamy konfigurowania sprzętu z użyciem Wi-Fi - hasło i dane przesyłane są bez szyfrowania (zwróć uwagę, że adres zaczyna się od “http”, a nie od “https”) - dlatego intruz może je przechwycić i wykorzystać do późniejszej zmiany parametrów sprzętu. Domyślnie stosowany algorytm WEP zapewnia jedynie bardzo podstawowy poziom bezpieczeństwa, nie należy na nim polegać jako na niezawodnym środku szyfrującym dane”. To cytat z tego linku:http://www.pcworld.pl/artykuly/55459/Livebox.tp.zabezpieczony.html. Poczytaj a dużo się dowiesz w temacie który Cię interesuje.

Kol.spine123 troszkę"zeszmacił" Liveboxa. Ja używam go już 3 lata i aż tak nie narzekam. Pozdrawiam. Tu masz jeszcze cytat(komentarz) z tego linku: "autor też nie wie o istnieniu tzw. rainbow tables dzięki ktorym WPA da się szybciej złamać.

Właśnie piszę ten post przez Livebox z wpa , który rozwaliłem w 2 dni :)". Wynikało by

z tego że da się “podłączyć z boku” do Liveboxa po WiFi. P.s- czytając z kolei ten:http://www.idg.pl/artykuly/53387/Livebox.tp.ujarzmiony.html artykuł znajduję że da się bezpiecznie użytkować WiFi w Liveboxie. Chyba będziesz musiał sam postudiować, jest mnóstwo do poczytania.

Musiałeś mieć wyjątkowo słabe hasło (WPA). Przy 8-10 (w górę…) znakach, zastosowaniu jakiegoś znaku specjalnego (#, czy inny @), dodatkowo małe i wielkie litery, cyfry) ogólnie dostępne tablice tęczowe mało dają; zakładając, że masz tablice na więcej, niż 7-8 znaków z zastosowaniem całego zakresu [a-z][A-Z][0-9] i znaki specjalne, to zajmują one kilkanaście terabajtów; kolejnym problemem w przypadku np. WPA jest fakt, że “solą” dla skrótu jest tutaj wpleciony SSID sieci, więc jest bardzo trudne wygenerowanie takich tablic, aby były przydatne dla danej sieci…

Tutaj też więc mała uwaga - warto zmieniać identyfikator sieci, to bardzo mocno utrudnia włamanie w przypadku WPA.

bachus -czytaj troszkę dokładniej. Ja nie opisywałem swoich problemów(nie mam takich). Wpisałem hasło “LiveBox” w google, znalazło się mnóstwo stron na temat i zacytowałem dla kol. “szalkowskiego” kilka fragmentów oraz podałem kilka linków które moim zdaniem powinien przejrzeć bo tam pisali ludzie którzy znali temat. Pozdrawiam.

Zlały mi się cudzysłowy w tekście, nie widziałem, że to także cytat. Przepraszam.