Nieprzeciętnie długi start systemu

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu ściągnąłem jak pewnie większość użytkowników FF 20 , następnie Windows update nakazał mi ściągnąć paczkę update dotyczącą .NET framework 4.0 - tak też uczyniłem - następnie był jakiś update Adobe Air ( którego używam sporadycznie ) . Ogólnie większość update poszła sprawnie - ale .NET się nie zainstalował poprawnie , doszło do zawieszenia systemu w czasie instalowania 1 części z 9 (przez 30 min komputer nic nie robił i na nic nie odpowiadał ) ,także go zresetowałem - paczki pobrały się ponownie i tym razem zadziałało wszystko jak powinno . Wróciłem do przeglądania Internetu - jednak mój FF po updacie nie wczytywał stron ,co chwile informacje o braku odpowiedzi (zainstalowałem chrome przez IE - wszystko działało ), po skanie antyvirusem znalazły sie 2 exploity java , po ich usunięciu FF chodzi jak przed updatem . Natomiast komputer strasznie wolno, zresetowałem go i ku memu zdziwieniu włączał się dobre 5-7 min . Tak dzieje się do dzisiaj .

Tydzień przed updatem robiłem chkdsk z funkcją naprawy - żadnych błędów na dysku nie było , defragmentowałem go i oczyszczałem . Tydzień po update -czyli dzisiaj chkdsk nie jest w stanie naprawić jednego z błędów ( których znalazł bez liku,jednak je udało się naprawić ) , naprawa zatrzymuje się na 13% i dalej nie chce pójść , chciałem defragmentować dysk - jednak o dziwo system w ogóle go nie widział ( teraz już jest widoczny ) .

Próbowałem robić następujące koki windows-dlugie-uruchamianie-sie-systemu-t426103.html#p2711173 ,jednak nic to nie zmieniło .

Może któryś z Was ma jakieś pomysły ?

Pozdrawiam .

Pobierz myuninstaller i potem spolszczenie do folderu tego malutkiego programu http://www.programosy.pl/program,myuninstaller.html Ten program wyświetli Ci frameworki. Też musiałem się pozbyć framework 4 i bardzo awaryjny framework 3. Framework 2, framework 2 PLK i framework 3.5 w zupełności wystarczają dla uruchamiania aplikacji. Jest taki malutki programik do usuwania frameworków, ale nie polecam. Po nim musiałem jeszcze raz odinstalowywać frameworka z poziomu rejestru, ale to dla wielu byłoby problematyczne. Javę tez trzeba by było odinstalować i ponownie zainstalować, bo jeden bug, to zawsze problem i raczej się javy nie naprawia, tylko dokładnie odinstalowuje i pobiera nową.

No właśnie już próbowałem odinstalować framework 4 ,ale to nic nie dało…

Update uszkodzonej javy w autostarcie bardzo wydłuża ładowanie systemu i sypie błędami. Trzeba to powyłączać i javę przeinstalować. Być może, że masz jednocześnie stare wersje javy w systemie.

No niestety ,ale nic nie pomogło odinsatlowanie javy i frameworka

Podejrzany Adobe Air. Wyłącz usługę agenta adobe i odinstaluj dokładnie wszystko adobe. Przejdź się JetCleanem. Potem pobierzesz potrzebne activexy, pluginy i shockwave, ale z Dobrychprogramów, bo Adobe ładuje instalatora z agentem.

Hmm , ogólnie rzecz biorąc nie wiem czy system sam się naprawił , właściwie nie zrobiłem nic nowego ,a tu od wczoraj system ładuje się o wiele szybciej ,ale wg mnie jeszcze i tak nie do końca sprawnie . Sam nie wiem o co w tym chodzi , mimo wszystko Bogdan_G dzięki za porady :wink: