Nieprzydzielone miejsce na dysku 68 GB. Jak je przydzielić?

Witam mam pewien problem, zakupiłem nowy dysk SSD i zainstalowałem na niego Windows 10 robiąc partycję z 42gb pamięci na system, zrobiło mi się chyba jeszcze dodatkowe 3 partycje na Recovery i jakieś zastrzeżone miejsce 120 MB przez Microsoft i ta partycja 3, na której nie ma nic jest wolne aż ponad 68gb co mam zrobić aby to przywrócić dysk mam 120gb SSD. Proszę o pomoc. Wchodziłem w ,Zarządzanie dyskami’’ ale nie wiem o co tam chodzi i co mam zrobić.

Po co w ogóle dzielisz na partycje? Od lat tego nie robię i zupełnie nie rozumiem jaki jest tego cel. Od porządkowania masz foldery.

Wklej screena z zarządzania dyskami, bo cięzko coś powiedzieć bez konkretów. Generalnie jeśli wolne miejsce jest za partycją na której masz dysk “C”, to klikasz na “C”, wybierasz rozszerz i całe dostępne wolne miejsce. Rozszerzy się na cały dysk.

1 polubienie

Aby przy ponownym wgrywaniu Windowsa nie wywalić swoich danych…

3 polubienia

Zawsze może zrobić działającą kopię na zewnętrznym dysku. Lub nawet i dwa może do PC zamontować.

1 polubienie

Właśnie. Lub gdy coś ktoś uniemożliwi nam dostęp do partycji systemowej, dotrzeć do tej drugiej np z poziomu innego komputera. Zresztą plusów jest więcej ale nie będę się rozpisywał.

1 polubienie

Ja tych plusów nie widzę. Argument o trzymaniu danych na innej partycji rozumiem, ale nie przemawia on do mnie. Za to świetnie wiem co się dzieje, jak na partycji systemowej zabraknie wolnego miejsca, a na partycji z danymi mamy go pod dostatkiem.

Dla mnie: jeden dysk = jedna partycja. Ale każdy ma swój cyrk i swoje małpy.

2 polubienia

Amen

1 polubienie

MiniTool Partition Wizard 6.0, (nowsze wersje tego progsa potrafiły czasem mi coś namieszać, zwłaszcza przy operacjach związanych z przenoszeniem danych pomiędzy partycjami) a 6 jest sprawdzona przeze mnie wielokrotnie. Intuicyjny i prosty w obsłudze. Według mnie bez sensu jest dzielenie SSD na partycje (to miało sens przy talerzowcach) dane użytkowników można przecież ustawić na innej partycji niż systemowa. Zresztą trzymanie ważnych danych na partycji gdzie jest sys też jest mało rozsądne, można się rozpędzić i po ptokach.

1 polubienie

A jak to zrobić, aby mieć tylko jedną partycję? Da się usunąć te trzy aby była tylko jedna, czy instalacja systemu na nowo?

Da się tym programem usunąć te partycję, które utworzyłem przy instalacji i mieć tylko jedną tak jak ty mówisz tym programem? Tak wiem źle postąpiłem robiąc te partycję… Chcę to naprawić aby mieć tylko jedną z całą pojemnością dysku…

Tu masz pokazane jak utworzyć nową partycję na obszarze nieprzydzielonym i przypisać jej punkt montowania - literę, na dole od tego momentu:
Jak przekształcić partycję w nowy wolumin w systemie Windows Vista .
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/944248 .

Poczytaj o typach tablic partycji, tutaj tablica partycji GPT.

1 polubienie

Nic tu złego nie zrobiłeś! Wystarczy w tym oknie Zarządzania dyskami kliknąć PPMyszy na obszarze partycji C i z menu kontekstowego wybrać “Rozszerz wolumin…”. Potem tylko wszystkie okna kreatora potwierdzać i po robocie. Partycja C powiększy się o cały obszar “nieprzydzielony”.

1 polubienie

Napisałem to w pierwszym poście :slight_smile:

Dziękuję jeszcze raz za pomoc :slight_smile:

Równiez dziękuje za pomoc :slight_smile: