Nieprzydzielone miejsce na pendrivie

Chciałem dzisiaj zrobić bootowalnego USB na pendrivie 64 GB. Pobrałem ze strony Microsoftu instalator Windowsa 10. Po skończeniu pobierania, nie dość, że na pendrivie zapisał się tylko plik autorun.inf o rozmiarze 0 bajtów, to jeszcze zmniejszyła się pojemność pendrive’a do 32 GB.

 

Screen z zarządzania dyskami:

post-124761-0-32010100-1439292535_thumb.

 

Problem jest taki, że partycji nie można usunąć, a z nieprzydzielonym miejscem też nic nie można zrobić.

Na początku spróbuj sformatować pendrive za pomocą tego programu. Jak to nic nie da, to skorzystaj z formatowania niskopoziomowego za pomocą tego programu. Oczywiście usunie to partycje. Następnie sformatuj pendrive w diskpart wg. tego poradnika.

 

Jak to nie zadziała, to trzeba będzie szukać oprogramowania od producenta kontrolera, ale póki co spróbuj czynności, o których wcześniej napisałem.

Udało mi się scalić dostępne miejsce programem BOOTICE. Potem kolejny raz próbowałem zrobić bootowalnego pendrive’a z Windowsem 10 programem Rufus z zaznaczoną opcją Szukaj błędnych sektorów na urządzeniu. W trakcie tego procesu program się zawiesił i nie reagował nawet na próbę zamknięcia przyciskiem X, dopiero w Menedżerze zadań udało się ubić proces. To z kolei postkutkowało zniknięciem pendrive’a z listy widocznych dysków, w diskpart dysk był niewidoczny, HP USB Disk Storage Format Tool wprawdzie widział dysk, ale przy próbie sformatowania wyświetlał komunikat There is no media in the specified device. Sprawdziłem jescze kilka innych programów - bez skutku. Dopiero narzędzie USB Flash Drive Online Recovery ze strony ADATA naprawiło pendrive, ale gdzieś zniknęło nieco ponad 1 GB przestrzeni dyskowej.

post-124761-0-41622800-1439366928_thumb.