Nieregularne zawieszanie komputera

moja maszyna zawiesza sie kilka razy dziennie w roznych odstepach czasowych, przez moment zapętla na przyklad ostatnie kilka dźwięków winampa a za moment odzywa sie tylko pisk z płyty głównej.

oto mój log :

jak widac uzywam avasta i firewalla Kerio, nie ma zadnych rozpuchów na płycie, na procesorze mam xdreama III(normal 40st stres 50st), zanizone czestotliwosci na grafice, radiator na chipisecie nie jest gorący, dysk takze w normie(speedfan pokazuje max 40st), ogólnie pod otwartą obudową w ciepły dzień maxymalnie 37stopni… więc mniemam ze to nie sprzęt… chyba ze RAM(2 kości Kingstona x256mb [pc2700 i pc3200]).

przesledzcie prosze moj log i doradzcie cos… :frowning:

W logu nic nie ma.

Ciągły pisk oznacza chyba problem z kartą graficzną.

Masz czyściutko (kurz) w komputerze.

Wszystko dobrze podłączone (nic nie odstaje od płyty)?

Poczytaj w dziale sprawdzonej porady o optymalizacji xp (dokonaj defragmentacji dysku, czyszczenie rejestru).

kurzu nie ma, odkurzam regularnie…

defragmentacja i czyszczenie rowniez wporządku…

ale martwi mnie troszke

poniewaz czasem cooler na karcie wydaje dźwięk inny niż powinien, jest poprostu troche za głośny, moze obciera o ramke wentylatora i cpu sie grzeje :x

mam GF3Ti200 i przyznam ze troszke ją męczyłem… o/c

na procesorze miałem 210-220 mhz

a na pamieciach 510-520 mhz

ostatnio własnie po tym ciągłym zawieszaniu spuściłem taktowanie procesora na 180mhz… na memorkach nic nie zmieniałem bo zadnych artefaktów nie miałem…

moze wymienic paste pod coolerem :confused:

Złączono Posta : 27.08.2006 (Nie) 16:31

wymieniłem paste, obczysciłem cooler, odkurzyłem sloty, narazie wszystko okey, ale nie znam dnia ani godziny ponownej zwiechy :stuck_out_tongue:

grafika wydaje sie załatwiona…

macie jeszcze jakies inne pomysły na przyczyne awarii?

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 11:00

wczoraj zawiesił sie tylko raz… :x