Nierówne podświetlenie matrycy - jaśniejsza pozioma plama

tak jak w temacie. Kilka tygodni po zakupie laptopa zauważyłem tę usterkę. Nadmienię iż laptop niedługo będzie świętował roczek. A solenizantem będzie HP ProBook 4530s. Dla mnie sprzęcik jest idealny gdyby nie matryca:

  • Jest nieszczelna z lewej strony. Zaczęło się od wpadniętego włosa pomiędzy ekran a osłonę i za chiny nie udało się tego usunąć. Bogu dzięki po lekkim oklepaniu palcem z drugiej strony włos przesunął się za ramkę matrycy i jest w tym momencie niewidoczny.

  • Omawiana w temacie jaśniejsza plama wyglądem przypominająca ślad po gumce od ołówka. Zamieszam zdjęcie aczkolwiek uchwycić to telefonem jest trudno. Nadmienię, że matryca trzymana jest w czystości i nie została zalana (plama nie jest przy krawędzi). Matryca nie została narażona na naciski - komputer noszony w sztywnej torbie od HP.

http://dl.dropbox.com/u/4976371/2012-05-12%2015.27.45.jpg

  • Na ekranie po felernej lewej stronie jest w tym momencie 7 szarych/czarnych punkcików. 2 z nich to napewno bad pixele a do reszty mogę spekulować czy nie jest to wynik osadzenia się kurzu przy nieszczelnej matrycy (patrz myślnik 1)

O ile do jaśniejszej plamy zdążyłem się przyzwyczaić to te pixele są dosyć irytujące…

Ponieważ za tydzień kończę matury, zastanawiam się nad wysłaniem sprzętu na gwarancję. Tylko czy zostanie ona uznana po zwróceniu im uwagi na te 3 usterki?

Proszę o radę :slight_smile:

Dodane 12.05.2012 (So) 16:06

[EDIT]

Sprawdziłem i jak się okazuje wszystkie 7 punktów to zabrudzenia a nie bad pixele… Matryca jest dosyć luźna i można ją poruszyć o 1cm w góre i dół i po takim poruszeniu owe czarne plamki pozostają w tym samym miejscu co były, natomiast tekst na ekranie się przesuwa.

Więc o co chodzi? …

Na tym zdjęciu nic nie widać, nawet nie wiem co zaznaczyłeś.

Jeśli dobrze rozumiem to możesz mieć “wyciek światła”

Tutaj np. wątek z tabletowo

http://www.tabletowo.pl/forum/index.php?topic=119.15

Reklamuj puki możesz…