NIEROZUMIEM ? FORMAT c:/

Jak robie formata tylko systemu gdzie jest windows i wszystkie programy to dlaczego po wszystkim jest folder z poprzednimi moimi dokumentami i w folderze program files są poprzednie programy !!

Jak go robisz ,programem czy jak?

nie możlliwe!!

co znaczy po wszystkim? skąd wiesz, że są pliki, skoro zrobiłeś format i nie ma już windowsa, pod jakim systemem to sprawdzałeś, ze są te pliki.

w jaki sposób robisz formata?

prawdopodobnie nie zrobiłeś “formata”, tylko zwykłą instalację i opcja pozostaw moje pliki nienaruszone była zaznaczona - w takim wypadku instalator zmienia tylko folder windows

Wszystko na to wskazuje - gdy wkladasz płytę instalacyjną z Windowsem musisz szybko nacisnąć jakikolwiek klawissz, wtedy instalacja będzie z płyty. W przeciwnym wypadku pliki instalacyujne trafią na twardy dysk, więc format nie będzie możliwy.

Jaki system, jak dokonujesz formatowania, masz kilka dysków i/lub kilka partycji?

Czy próbowałeś po włożeniu płytki z XP (jeśli takiego posiadasz) usunąć partycje i stworzyć ją na nowo?

IGIone popraw tytuł na konkretny. Ze względu na poziom tematu i odpowiedzi --> na luzie

moze stawia wina, na roznych partycjach :\

Robie formata po przez płyte od windowsa !!

Zorientowałem sie po tym że po którymś tam formacie a było już ich wiele mam coraz mniej miejsca na C:/

No tego nie próbowałem 8) ! możecie wytłumaczyć jak to się robi mniej wiecej ?

A wy jak formatujecie swoje dyski ???

a robisz pełne formatowanie czy szybkie?? Bo robiąc szybkie nie usówają się wszystkie pliki

gdybym robił szybkie to tego tematu by nie było!! czytaj posty :stuck_out_tongue:

Standardowa procedura formatowania wygląda u mnie mniej więcej tak:

wkładam płytę z XP do napędu, resetuję komputer, wciskam dowolny klawisz i jestem w programie instalacyjnym. Czekam aż się wszystko załaduje a potem zgodnie z tym co proponuje instalator wciskam najpierw ENTER potem F8 (akceptacja licencji), a następnie ESC. W tym momencie mam przed sobą listę partycji. Zaznaczam partycję C, usuwam ją wciskając literkę D. Na miejscupartycji C pojawia się obszar pusty. Zaznaczam, klikam C potem ENTER i pojawia sięw tym momencie nowa partycja C oznaczona jako “C: Partycja1 [Nowa (surowa)]”. Zaznaczam, klikam ENTER, pojawia się menu wyboru typu instalacji:

szybki (NTFS)

szybki (FAT)

pełny (NTFS)

pełny (FAT)

Zaznaczam “pełny (NTFS)” i ENTER. Po takim sformatowaniu nie powinno być żadnych pozostałości po poprzedniej instalacji.

To chyba tyle.