Nieruchomy ekran podczas odtwarzania plików flv i avi

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z odtwarzaniem plików flv- słychać dźwięk, a na ekranie odtwarzacza jest tylko kolorowy obrazek z zielonymi, niebieskimi etc paskami. Mam na komputerze zainstalowany K-Lite Codec Pack i direct x. W ten sam sposób odtwarzają się pliki rmvb, avi w divxie i flv. Przed formatowaniem dysku flv działały tylko w flv playerze. Czy trzeba coś konkretnego doinstalować? System to Windows XP.

Pozdrawiam

po formatowaniu i zainstalowaniu systemu filmy ci nie działają a przed formatowanie było ok ?

Przed formatowaniem w większości odtwarzaczy było tak samo z tym ekranem ( mowa o flv), a divx się odtwarzał. Flv odtwarzał tylko flv player.

Do prawidłowego działania windows media player, potrzebne są kodeki, choćby taki ffdshow. A jaki directx? Flv player i k-Lite, to nawet dobre, ale niekoniecznie dobre. XP po formatowaniu, koniecznie powinien mieć zainstalowany SP3. Poza tym, do prawidłowego wyświetlanie wielu gier i filmów, powinien być zainstalowany directx 9c. O instalowaniu directxa trzeba poczytać, bo to pobieranie do wyznaczonego folderu itd.

Pobierz malutki umplayer portable na wolny dysk D, a skrot potem możesz utworzyć na pulpit i przecjągnąć na pasek szybkiego uruchamiania. http://portable.info.pl/umplayer-0-98-portable/ Obok linka strona domowa, pisze pobierz. Pobierasz na dysk. To kompletny program z kodekami. Otwierasz i dodajesz pliki. Można nawet zwalniać i przyśpieszać.

Tego flv player i k-Lite, odinstalowałbym, bo mogło coś się nieprawidłowo zainstalować. Gdy umplayer portable będzie Ci działał prawidłowo, to te poprzednie wy tego odinstaluj.

Umplayer odtwarza w formacie FLV.

pauljumper89 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przed formatowaniem dysku miałem aktualny directx 9.0c, ffdshow też aktualny (z tej strony ) i flv odtwarzało się tylko w flvplayerze. W mediaplayerze classicu, czy winampie/media playerze windowsowym był nieruchomy ekran. Teraz (po formatowaniu) zamiast ffdshow zainstalowałem jedną z wersji K-Lite codec pack (nie basic ) mam też aktualny directx i jest tak samo ( jedyna różnica jest poza tym taka, że nie instalowałem flvplayera). Jeśli znacie się na kodekach, to może orientujecie się, co trzeba doinstalować, żeby flv się odtwarzał lub ewentualnie jakie opcje przestawić. Dodam, że zwykłe avi w divx też się tak teraz odtwarza, mimo iż zauważyłem ffdshow w pakiecie tego zestawu kodeków.

Jeśli coś w tym opisie pozostaje niejasne, to mogę rozwinąć lub wyjaśnić.

Pozdrawiam.

format flv został stworzony na potrzeby filmików umieszczonych na stronach internetowych a nie plików odtwarzanych na komputerze aby można było je oglądać jako plik potrzebny jest flv player a na stronach www wtyczka flahplayer

czyli nie wiem po co ci flv jest to format zrobiony na potrzeby filmików jak na youtube, wrzuta itp a nie filmów które się ogląda na komputerze w programach jak windows media player

Tak jak napisałem wcześniej, nie chodzi tu tylko o flv, ale także o avi. Wiem, że flv player służy do odtwarzania plików tego typu na komputerze - nazwa. Problem w tym, że jeszcze jakiś czas temu mogłem spokojnie odtwarzać te pliki na mediaplayerze classicu, a avi w winampie. P.S. Zdaję sobie sprawę, że flv jest bardzo popularny na stronach internetowych, ale zanim się coś wrzuci do internetu, warto obejrzeć jak “chodzi” i wygląda.