Niespodziewane Bluescreen'y

Witam,

Od stycznia zaczęły mnie nawiedzać coraz częściej bluescreeny, w najmniej oczekiwanych momentach (gdy pc wcale nie jest obciążony, choć podczas renderingu też się ze dwa razy zdarzyło). O ile miesiąc temu problem zdarzał sie raz na tydzień, teraz przytrafia się nawet trzy razy do dnia, co staje się uporczywe w pracy.

Teraz trochę informacji: Sterowników nie aktualizowałem od listopada, automatyczny update windy wyłączony, konfiguracja także nie zmieniana - problem, jakkolwiek kuriozalnie to zabrzmi, zaczął pojawiać sie ‘sam z siebie’.

PC: Phenom X4 9950, 4x2GB mushkin, gigabyte GA-MA78G-DS3H, gigabyte 4850, 320GB + 750 GB samsungi

Dziś planuję zakupić dysk, który zastąpi 4 letnią 320 (systemową), która co prawda nieco szeleści od dwóch lat, jednak działa poprawnie i wg. smart’a jest jeszcze w 60 paru % zdrowa.

Pomożecie?

Oto zdjęcie bluescreen’a:

mg9743.th.jpg

na początek przeinstaluj sterowniki do karty graficznej i zainstaluj to:

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Ze sterami już próbowałem, a dx’a instalować, mimo wersji x86? Mam chyba nowszego w systemie, a przy tym będą się pewnie gry dobijać o coś…

Hej,

Na zagranicznych forach znalazłem kilka sugestii odnośni możliwości naprawy takiego BSOD. Jednym z nich jest właśnie aktualizacja sterowników do karty graficznej - a co za tym idzie także i sterowników do chipsetu płyty głównej - oraz aktualizacja komponentów DirectX. Kolejne poniżej:

:arrow: instalacja tej aktualizacji,

:arrow: uszkodzona pamięć RAM - wykonaj test przy pomocy na przykład Windows Memory Diagnostic Tool,

:arrow: niektórym pomagało też szalone rozwiązanie usunięcia pliku DXGMMS1.sys z systemu - tym w ostatnim poście tego tematu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ou, dzięki, sterowniki już miałem nowe zainstaluję tą łatkę, a jak się nie powiedzie, to się jeszcze odezwę :wink: