Niespodziewane miejsca sieciowe

Z góry uprzedzam że pytanie będzie pewnie głupie :), ale nie bardzo się na tym znam.

Mam Windows XP Home SP2 + internet z kablówki. Używam AVG Antivirus i zapory systemowej.

Dziś “odkryłem” w moich miejscach sieciowych jakieś “miejsca” które utworzyły się “same” ?! W jednym z miejsc (katalogów) są save gry Gotic II, której nie mam i nigdy nie miałem.

Natomiast w Komputerach Grupy Roboczej mam mam jakiś obcy komputer “Krakowiak”. Jak chce wejść do tego “Krakowiaka” komputer woła hasło.

A poza tym w Miccosoft Windows Network (Kreator miejsca sieciowego) też widzę dwie grupy robocze, to jest moją z tym nieszczęsnym “Krakowiakiem” i grupę “Mshome” gdzie są jakieś trzy obce komputery.

I teraz mam pytanie: czy mam się “bać”, to jest ktoś włamał się do mojego komputera i zrobił sobie jakieś połączenie, buszuje u mnie na komputerze i przechowuje sobie jakieś pliki, czy też to wina (uroki) mojej “kablówki” i nieostrożności tej drugiej osoby i to ja “buszuje” po niektórych (udostępnionych) jego katalogach?

“Przeczesałem” swój komputer Ad-ware 2007 oraz Spytbotem i nic groźnego nie wykryto. Co mam zrobić by pozbyć się tego “połączenia” ? Proszę o odpowiedź dla laika :slight_smile:

Wytłumaczenie jest proste. Jesteś w tej samej grupie roboczej co inny użytkownicy internetu z kablówki i widzisz ich zasoby

OK, ale co (kto) decyduje o tym, kto w jakiej grupie roboczej jest ?

Ty, czyli użytkownik a jak wskazuje praktyka 99% użytkowników nie zmienia domyślnej grupy roboczej