Niespodziewane restarty, spowolnienie neta, invadery, haker

(tommygun15) #1

Witam. Mam nastepujące problemy z komputerem:

  1. Dość częste restarty, ale na ten temat znalazłem już artykuł i będe coś z tym robił.

  2. Niesamowicie spowolniony internet. Strony rzadko się wczytują, a jak się już wczytają to nie mogę pobrać z nich

żadnych plików. Po wielu próbach udało mi się pobrać combofixa i HijackThis.

  1. Komputer jest kilkanaście razy na dobę atakowany na porcie lokalnym 445 przez invadery (kaspersky wykrywa i

blokuje te ataki)4. Miałem przygodę z komputerem: Podczas ładowania windowsa obraz zaczyna się rozlatywać po całym ekranie, następnie zanika (komputer ciągle pracuje), trwa to jakąś chwilę po czym komputer się restartuje. Przygodę taką miałem już wcześniej i poradziłem sobie z tym poprzez formatowanie dysku. Za drugim razem formatowanie nie do końca pomogło. Postanowiłem jednak przed formatowaniem zrobić odzyskiwanie systemu (bez rezultatu). Formatowanie nie do końca pomogło, ponieważ obraz rozlatywał sie nie podczas startu systemu, a podczas instalacji sterowników do karty graficznej po czym również miał miejsce nieoczekiwany restart komputera. Zaniosłem komputer do serwisu, bo jest jeszcze na gwarancji. Według serwisanta komputer działał normalnie podczas pierwszego uruchomienia, zrobili mi jednak znowu format, by sprawdzić czy usterka znowu się ujawni. Usterka nie ujawniła się. Według serwisanta komputer działał przez trzy doby na tzw. benchmarku i działał normalnie. Za zrobienie formata kazali mi zapłacić 35 zł z racji tego, że przeinstalowanie oprogramowania nie jest objęte gwarancją. Chciałbym jednak wiedzieć co powodowało tę usterkę i jak się w przyszłości tego ustrzec.

  1. Czasami po załadowaniu systemu, kiedy to nie zdążę jeszcze niczego nawet kliknąć, obraz przemienia się w czarno

białe poziome paski. Na ekranie nie ma wtedy niczego innego, ekran jest pokryty biało czarnymi paskami. Widać jeszcze kursor myszy którym mogę poruszać, ale nic więcej nie widać.

Do tego wszystkiego dodam, że zawsze mam zainstalowany jakiś program antywirusowy w wersji trial. Kończy się czas użytkowania jednego, instaluję drugi, jeżeli nie ma już więcej dobrych programów antywirusowych, formatuję dysk i zaczynam od początku. Ostatnio miałem zainstalowany NOD-32 a w tej chwili Kaspersky Internet Security. Przeskanowałem komputer kasperskym, który niczego nie wykrył. Skorzystałem też z cureit, który wykrył kilka Ad-Aware. Skorzystałem także ze Spyware Doctor, który znalazł Trojan.Generic (nie pamiętam czy dokładnie tak się nazywa ta paskuda).

Ostatnio grałem w Medal of Honor w sieci, pewien tzw. cziter (oszust), którego obrażałem postanowił spłatać mi figla i włamał się do mojego komputera. Usunął listę kontaktów w gadu gadu, którą zaraz i tak przywróciłem z serwera gadu gadu. Podejrzewam, że to on spowalnia mój internet, bo podczas gry chwalił się tym, że zdobył moje ip i dowiedział się w jakiej miejscowości mieszkam. Dodam, że według mnie jest to człowiek pozbawiony własnej wartości i musi udowadniać sobie i innym “jaki to on jest wielki” włamując się do komputerów ludzi, którzy wytykają mu jego wady.

Proszę was o pomoc w naprawieniu wyżej wymienionych usterek za co będę bardzo wdzięczny. Nie wiem czy będę mógł w najbliższym czasie znowu wejść na forum przez ten problem ze spowolnieniem mimo to piszcie, a w miarę możliwości będę zaglądał na forum.

Dołączam logi z Sillent Runners HijackThis i Combofix.

Combofix: http://wklej.org/id/1e3401ba3f

HijackThis: http://wklej.org/id/7a5373c594

Sillent Runners: http://wklej.org/id/ba26cc3680

(ybu) #2

Użyj tego do zablokowania robaczywych portów

http://www.securityzone.one.pl/blog/wwdc

http://cybertrash.pl/images/tata/WWDC.html

(tommygun15) #3

Porty zablokowałem według twojej porady. Proszę o pomoc w rozwiązaniu pozostałych problemów.

(ybu) #4

viewtopic.php?t=76580

A może to wina SP3,bardzo dużo osób ma kłopoty po jego instalacji.

(huber2t) #5

fix w hijackthis

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

(tommygun15) #6

I ja o tym czytałem, dlatego też nie instalowałem SP3. Po odebraniu komputera z serwisu zauważyłem, że zainstalowali mi SP3. Prze tydzień komputer działał bez problemów (nie licząc nieoczekiwanych restartów). Czy jest jakiś sposób na odinstalowanie tego dodatku bez formatowania dysku? Mam już dosyć żonglowania płytami ze sterownikami :slight_smile:

W tej chwili HijackThis nie wykrywa tego wpisu. Po następnym użyciu HijackThis przestał w ogóle wykrywać wpisy z początkiem 020 - … , których wcześniej było kilka.

Czyszczę komputer Ccleanerem codziennie. Mam przeczyścić komputer i dokonać optymalizacji autostartu teraz czy może macie dla mnie jakieś inne instrukcje?

(huber2t) #7

Przeskanuj dla pewności Kasperskim, możesz go usunąc z pod poziomu dodaj usuń programy

(tommygun15) #8

oto raport ze skanu kasperkym online: http://wklej.org/id/254308195d

Teraz atakują mój komputer na porcie lokalnym 1434.

(huber2t) #9

Usuń to:

C:\Documents and Settings\Dawid\Ustawienia lokalne\Temp\Av-test.txt

(tommygun15) #10

Usunąłem. Ale kasper zakwiczał kiedy kliknąłem ten plik :o aż podskoczyłem. Ma się rozumieć nie uruchamiałem tego pliku. Czekam na dalsze instrukcje.

(huber2t) #11

Już wszsytko powinno być ok :slight_smile:

(tommygun15) #12

Dzięki ci Huber2t !!

Czy moglibyście mi jednak jeszcze powiedzieć co mogło być, według was, przyczyną rozlatywania się ekranu podczas startu systemu?

(huber2t) #13

Moze karta graficzna lub zasilacz

(tommygun15) #14

Czy winowajcą tego problemu mogło być złe podłączenie karty lub zasilacza? Serwisant powiedział mi również, że podłączył i przeczyścił wszystkie sloty gniazdka itp.

I jeszcze jedno. Jak tylko wciskam guzik zasilnia na panelu przednim komputera, komputer na sekundę uruchamia się, po czym przestaje pracować (też na sekundę) i wraca do pracy. (poznać to można po zatrzymaniu się wiatraczków i ogólnej ciszy jak przy wyłączonym komputerze)