Niespodziewany brak dźwięku w Acer TM2490

Witam serdecznie. Parę dni temu zamilkł mi laptop, nie ma dźwięku zarówno z głośników, jak i ze słuchawek. Da się jedynie słyszeć delikatny szum, jakby w radiu :smiley: . Laptop podróżował sobie ze mną i nie miał kontaktu z netem w tym czasie, więc nie jest to raczej kwestia “coś się ściągnęło i wyjadło dźwięk”. Avast z resztą też nie wykrywa mi żadnych pasożytów. Nie jest to również wina mojego grzebania w systemie, gdyż moja aktywność ograniczyła się w tym czasie do przegrywania zdjęć z karty pamięci na dysk. Zerknęłam do menedżera urządzeń w nadziei na znalezienie jakiegoś wykrzyknika, który by mnie naprowadził na rozwiązanie, ale nic z tego. Wydaje mi się natomiast, że zniknęło mi kilka pozycji w kontrolerach gier, audio i video (czy jakoś tak). Mam tam obecnie jedynie Realtek High Definition Audio i żadnej innej pozycji (a coś mi się majaczy, że tam jeszcze jakieś kodery/dekodery były). W jaki sposób odzyskać dźwięk? Jakieś sterowniki? Znalazłam na tronach microsoftu poradę, jak te moje brakujące pozycje wgrać, ale to dotyczyło xp a nie visty.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i sugestie

czy podczas odtwarzania muzyki, jest wyświetlany błąd ?

Witaj,chyba jakoś przypadkowo osunęłaś sterowniki do dźwięku albo głośniki uszkodzone.

nie wyskakują mi żadne błędy, wszystko jest super cacy tylko tego dźwięku nie ma :slight_smile:

Co do postu Grzebcia: chyba wolę myśl, że mam taki talent, by bezwiednie wywalić sterowniki, niż że zabiłam komputer. Głośniki padły mi dwa dni po tym jak w równie niespodziewany sposób komórka przestała działać (wyświetlacz wymalował sobie paski i przestał współpracować).

Jak sprawdzić, czy faktycznie brak tych sterowników no i ew. gdzie mam w systemie poszukać, jakich sterowników mi trzeba?