Niespodziewany neibieski ekran podczas pracy systemu

więc tak dokładnie tydzień temu zostałem nabywca athona II x240 do tego płyta główna gigabyte m770-ud3" o ile dobrze zapamiętałem nazwę :D. do tego mam gf 9600 gt gainwarda. ocz 2x1gb w dualu dysk dosyć stary 160gb samsunga 8mb no i do tego zasilacz amacroxa 450pnf"400w". mój problem polega na tym, ze po zmianie płyty i procka pojawia mi się niebieski ekran po czym pc się resetuje. gdy gram zdarza się, że gra po prostu się zatnie lub zbuguje grafika(tylko raz w tym przypadku) czy może to być wina np dysku lub słabego zasilacza?? a może ram ?? sprawdziłem też everlastem i speedfanem temperatury wygląda to tak . chodzi mi tu o procesor, którego temp wynosi 80C i jest taka od razu po włączeniu komputera

grzacz.jpg

dodam, że po wymianie sformatowałem system i zainstalowałem go ponownie . jakieś pomysły ??

Witam,

Standardowe chłodzenie BOX? Czy zostało założone inne ? Rdzenie pokazują temperatury w normie, podejrzewam błąd czujnika/Everesta - czasami ten program się myli:)

Sprawdź temperatury i napięcia bezpośrednio w bios-ie. W Evereście puść System Stability test - obciąż również dyski twarde, obserwuj napięcia i temperatury.

Posprawdzaj pamięci RAM - wyłóż jedną kość, popracuj trochę i załóż drugą - też pojedynczo.

Daj znać, jakie efekty, będziemy się najwyżej dalej zastanawiać…

Pozdrawiam,

Wyłącz automatyczny restart kompa w przypadku awarii i podaj szczegóły z bluescreena. Kod błędu i jaka aplikacja

co do bluescreena to na początku włączał się i mogłem sprawdzić jaki to błąd ale niestety myślałem, że to jedno razowo czasem przecież coś takiego się zdarza teraz bluescreen momentalnie się włącza i wyłącza więc nie jestem wstanie sprawdzić czego dokładnie jest ten błąd co do ram to nie lepjej sprawdzić je jakimś programem ? co do chłodzenia nic nie ruszałem jest to co było w pudełku

“obciąż również dyski twarde, obserwuj napięcia i temperatury.”

możesz dokładniej opisać jak to zrobić ?

p.s przed chwilą sprawdziłem temp w biosie. pokazuje on dwie temperatury curently system temp 37C i cpu 41C. Nie wiem czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ ale miałem cały czas pierwszy rozruch ustawiony na cd-rom nie zmieniłem tego po instalacji systemu i wyłączyłem stacje dyskietek ponieważ jest nie podłączona. Podczas gry temp rdzenia a w zasadzie rdzenia wzrasta do 50-51C i grafiki też o jakieś 10C przyjże sie jeszcze temu dokładniej i dam screena jaka jest temp podczas pracy pc z grami

  1. We właściwościach systemu/Zaawansowane-> uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia odznacz "w pkt. Awaria systemu - Automatycznie uruchom ponownie (wtedy bluescreen zostanie na ekranie dopuki sam nie wyłączysz kompa z przycisku i spokojnie zdążysz sprawdzić o co chodzi)

  2. Ram przetestuj programem Memtest

"“obciąż również dyski twarde, obserwuj napięcia i temperatury.”

możesz dokładniej opisać jak to zrobić ?"

Pewnie o to, żebyś sprawdził temperatury przy dużym zużyciu procka

Odpalasz Everset-a, Tools -> System Stability test -> zaznaczasz Stress Local disks i Start.

Kliknięcie na box-a (np. Motherboard) pokazuje Ci temperaturę podczas testu, to samo w innych zakładkach.

przełożyłem ramy na czerwone szyny blue screen się nie włącza gry się nie wyłączają nie ma resów pc :smiley: sprawa zamknięta