Niesprawny Netframework 2.0 sp2?

Mam nast. Frameworki: 1.1, 1.1 hotfix, 2.0sp2, 3.0sp2, 3.5sp1

System Windows XP Prof. SP3

Prawdopodobnie za mocno wyczyściłem dysk programem Ashampoo uninstaler gdy odinstalowywałem Photoshopa. Mam nauczkę, że gdy program pyta czy skasować dany plik trzeba klikać NIE.

W tej chwili niektóre programy nie chcą się otwierać i pokazują taki sam komunikat.

Wygląda on tak:

m4t.jpg

Jedyna różnica to nr ID.

Owe aplikacje to: Keepass 2x , mpeg4toolkit, mpeg4modifier, megui.

Poza tym nie zauważyłem innych objawów na kompie. Przy czym megui pobrany i odpalony po wystąpieniu

problemu. Zatem każdy program używający tej wersji NET nie będzie się odpalał.

W przypadku Keepassa nie ma problemu, bo mam działającą wersję 1x, która nie potrzebuje NET ale pozostałe aplikacje są przydatne, a żadna ich wersja nie działa. Są to programy nie instalacyjne.

Co robiłem po kolei:

  1. Programem “filemon” podglądałem proces uruchamiania aplikacji (szukały plików min. w kat. framework 2.0)

  2. Skorzystałem kilkakrotnie z przywracania systemu - bez efektu, poza tym, że komunikat był inny.

  3. Próba naprawienia paczki Netframework przez dodaj/usuń nie udana, bo potrzebny plik netfx20a_x86.msi, którego nie ma na dysku (szukałem).

  4. Czyszczenie CCleanerem - bez efektu.

  5. Mam program do odzyskiwania danych i próbowałem wgrać na nowo skasowane katalogi, pliki z katalogu frameworka 2.0 oraz katalogu C:/windows/assembly - bez efektu.

Nie ma też w usuniętych z kosza pliku netfx20a_x86.msi

Znalazłem w sieci sposób na naprawę Net framework 2.0 sp2 i chyba tego teraz spróbuję.

Powiedzcie czy taka komenda z linii poleceń powinna coś pomóc ?

msiexec /fpecmsu {C09FB3CD-3D0C-3F2D-899A-6A1D67F2073F} REINSTALL=ALL /l*v %temp%\netfx20sp2_repair_log.txt /qb

Czy to jest ryzykowne?

Ostatnia opcja, to odinstalowanie wszystkich frameworków i ponowna instalacja (chyba, że jakoś

się da tylko jeden?)

Nie wiem jak zrobić reinstal, do tego były łatki, a mam wyłączone aktualizacje windows

(nie chcę niczego ponadto co miałem).

Jest to ważne oprogramowanie, więc nie chciałbym namieszać.

Powiedzmy że się dowiem, bo poczytam.

Przed tym krokiem warto by było zrobić kopię systemu jakimś softem typu Ghost. Tylko jak to zrobić, też nie wiem (nigdy nie robiłem), a poradniki mówią, że potrzebna jest dyskietka i płyta.

Nie mam stacji dyskietek, więc ten program chyba odpada.

Co radzicie?

maestro38 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif