Niesprawny przycisk F1, a instalacja aktualizacji

Witam,
mam nietypowy problem, mianowicie pobrałem aktualizacje do windowsa, ale kiedy uruchamiam ponownie laptop ukazuje mi się komunikat, że bateria ma niski poziom naładowania (poniżej 10%) lub jest odłączona, że należy naładować baterie lub podłączyć ble ble ble… Aby kontynuować należy nacisnąć klawisz „F1”… problem w tym, że to jest jedyny klawisz który nie działa w mojej klawiaturze. Oczywiście baterię wyrzuciłem ponieważ była już znikomej sprawności, a sam laptop jest podłączony zwyczajnie do zasilania i tak z niego korzystam. Próbowałem podłczyć klawiaturę komputerowa na USB, lecz podwietla się ona przy włączaniu laptopa, a później gaśnie i w momencie ukazania się komunikatu jest ona jakby uśpiona(?).
Czy ktoś wie jak mogę temu zaradzić? Laptop DELL inspiron 7559

Spróbuj uruchomić laptop w trybie awaryjnym i w Menedżerze Urządzeń wyłącz baterię tak jak wyłączą się każde zwykłe urządzenie.

Wydaje mi się, że on nie może przejść dalej aż nie wciśnie tego F1.

W takim wypadku pewnie trzeba przemyśleć naprawę klawiatury, by nie kupować kolejnej baterii co będzie umierała na kablu (jak zawiedzie trick z wyłączeniem baterii po przełożeniu dysku np. do innego laptopa).

Wątpię, że Dell ma tryb awaryjny (inny niż ten wbudowany w Windowsy).

postaram się coś pokminić jutro. A powiedzcie mi, czy np. odłączenie klawiatury laptopowej (odpiecie taśmy) i podłączenie tej na USB miałoby sens? czy stracone kilka minut?

F1 nic Tobie nie pomoże, on Ci wyświetli pliki pomocy.

Wyłaczenie baterii nie pomogło.
@stens, co proponujesz w takim razie?
oczywiście najprosciej powiedzieć - no, kup baterię. Ale musi być chyba jakis sposób aby to zainstalować

Ściągnąć ISO i nadpisać.https://uup.rg-adguard.net/

Nie na „etapie” procedury POST, podobnie wciska się F1 jak wykryta zostanie zła data z powodu słabej/rozładowanej bateryjki CMOS (utrata minimum daty na poziomie BIOS-u, w starszych płytach aż powrót do ustawień domyślnych np. wraca na prehistoryczne IDE z RAID lub AHCI).

Panowie ja aż taki informatyk nie jestem :smiley: napiszcie mi nieco logiczniej co i jak mi radzicie zrobić

A co z tym klawiszem jest nie tak? Spróbuj go po prostu wyjąć, weź potem wykałaczkę i jak chcesz nacisnąć, naciśnij w dziurkę wykałaczką :slight_smile:

panie, jesteś geniusz :smiley: klawiaturkę odkupiłem od kogoś bo moja już była mocno wyeksploatowana i po taniości odkupiłem od kogoś nową, ale okazało się, że nie działał F1 od początku (od podłączenia). Kompletnie nie przyszło mi na myśl, że klawisz może być sprawny, ale problem może stanowić samo „niedoklikiwanie”(?). Sam nie wiem dlaczego przycisk nie działa tak jak pozostałe mimo że chodzi normalnie.
W każdym razie po wyjęciu plastikowego kwadracika i wciskania gumki palcem okazuje się, że działa… :joy: Temat do zamknięcia, chyba że ktoś chce napisać inne rozwiązanie komuś na przyszłość. Dzięki!

Bardzo się cieszę, że w tak prosty sposób mogłem Ci pomóc. To mnie mega uradowało na cały dzień.

Życzę miłego dnia :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.