Niestabilna praca systemu windows XP


(Oa98) #1

Witam,

Mam problem z systemem , ponieważ skanuje antywirusami ,rożnymi programami niby nie wyszukuje nic a komputer muli ;/ Jeśli chodzi o parametry są wystarczające by pograć na nim w miarę fajne gry. Często zamula , ładuje multum czasu, strona internetowa, czy zwykle otwieranie pliku na dowolnej partycji. Rejestr itp czyszczone , skany itp ale nic nie pomaga;/// mam logi : . Jeśli jest ktoś kto mógłby pomoc , bardzo proszę o to .


(dumston) #2

Sprawdź to i tamto, napraw to i owo i będzie śmigał.

 

Napisz jaki masz sprzęt i co zamula, jeśli system jest niestabilny to w jakich okolicznościach występują błędy. Stary dysk, mała ilość ram mogą spowolnić pracę systemu. Bez konkretów nikt ci nie pomoże.


(Oa98) #3

logi  http      ://speedy.sh/7H55k/logi.txt

System Win XP Home Edition

Service pack 2

 

AMD Athlon 64X2 Dual

Core Processor 4000+

2.11 GHz, 3,00 GB RAM

 

grafika:  GeForce 210 1GB DDR3

 

Dodam ze wczesniej sie tak nie dzialo, a od jakiegos czasu tak swiruje poprostu nie ma ze tylko wtedy tylko nagle moze sie wieszac itp formatowalem wczesniej ale to duzo nie pomagalo ;/


(IPSEN) #4

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(Piesek64) #5

I teraz domyśl się czemu to wytłuściłem…

Wiele antywirusów na jednym PC spowalnia system.


(Oa98) #6

Antywirusami w sensie usuwalem i nowy :wink: wiem ze chocby dwa anty na 1 kompie moze rownac sie zabójstwem systemu .

 

http:    //speedy.sh/7HxAk/Nowy-Obraz-mapa-bitowa.bmp

 

http://speedy.sh/7HxAk/Nowy-Obraz-mapa-bitowa.bmp

(IPSEN) #7

Dysk OK

 

testowałes pamięć RAM

 

Pokaz logi-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/


(Oa98) #8
http://speedy.sh/DW2hu/FRST.txt

 

http://speedy.sh/wjQg6/Addition.txt

(IPSEN) #9

Logi  umieszczamy na http://www.wklej.org, http://www.wklej.to a w poście na forum podajemy linka do wklejki.


(drunkula) #10

Generalnie: proc stary (to wersja socket 939?), OS bez najnowszego servicepack, grafa nie powala… nie spodziewaj się BF4 przy 80 fps :wink:

 

Jeżeli chcesz żeby taki sprzęt działał wydajnie jak na swoje możliwości, to zapomnij o najnowszych wersjach przeglądarek, w miarę nowych grach bazujących na flash (optymalizacja flash kuleje od dawna), niezależnie jak prosto prezentuje się grafika.


#11

“Jeżeli chcesz żeby taki sprzęt działał wydajnie jak na swoje możliwości, to zapomnij o najnowszych wersjach przeglądarek, w miarę nowych grach bazujących na flash (optymalizacja flash kuleje od dawna), niezależnie jak prosto prezentuje się grafika.”

 

 

Jako użyszkodnik niepodkręcalnego core2duo na budżetowej płycie głównej, 2gb ramu i gf 220gt serdecznie pozdrawiam z najnowszego firefoxa z najnowszym flashem.

No bez jaj, porady w stylu “zapomnij o nowych wersjach przeglądarek” można kadzić, jakby używał pentium III, a on ma 2 rdzenie i 3gb ramu.

 

No, ale z paroma rzeczami się zgodzę:

  • zainstaluj SP3

  • Lżejsze wersje programów (choć wątpię, żeby to o to chodziło)

 

Mi to wygląda na problem sprzętowy, ewentualnie brak sterowników. Pokaż screen z managera urządzeń.


(drunkula) #12

To że działa, nie znaczy że działa tak samo wydajnie jak starsza wersja :wink: Najlepszym przykładem Opera.

Ogarniam dość sporo sprzętu z okolic P4 - C2D i to często zależy też od usera… jeden poczeka aż mu się dogra strona i przeczyta co mu potrzeba, inny będzie rzucał gromy że mu biedzą strony z multum treści multimedialnych, gry flash “już” przy 30 otwartych zakładkach.

 

A wracając do sedna: poza sugestią WolfX, może drivery aktualizowałeś do najnowszych? Moja płyta pod S939 bardzo tego nie lubiła… a to usb zwalniało do 1.1, a to sieć padała. Pomogło cofnięcie do wersji z płyty dołączonej do mobo i grafiki.


(Gradek Mobo) #13

No i aktualizacja do SP3