Niestabilny bios

Chciałbym aktualizować BIOS, aby móc zainstalować nowszą kartę graficzną (pojawiła się pół roku później niż BIOS).

Kiedy wchodzę do ustawień BIOSu, nie mogę się w normalny sposób przemieszczać po jego menu.

A mianowicie, kiedy nacisnę strzałkę, aby przejść do następnej zakładki, nie reaguje na moje polecenie.

Gdy nacisnę ją kilkakrotnie, wówczas zachowuje się tak, jakbym trzymał ją cały czas wciśniętą (że tak powiem “szaleje”).

A gdy już jakoś uda mi się natrafić na wybraną zakładkę, to mam problem z przejściem do niej (oczywiście poprzez wciśnięcie ENTERa).

Kupiłem sobie NFS Shift, a grać nie mogę (przynajmniej nie komfortowo-tnie mi się nawet na najniższych detalach).

Zagram dopiero po zainstalowaniu nowszej karty graficznej.

Czy myślicie, że wyjęcie i ponowne włożenie bateryjki, która znajduje się na płycie głównej, coś pomoże?

Bardzo proszę o pomoc. Wierzę że pomożecie zakłopotanemu graczowi.

jak wyjmiesz baterie, to powrócisz do ustawień fabrycznych i nic więcej. jaką masz pł. gł? jaka wersja biosu?

Wgraj najnowszy bios dostęny na stronie producenta pł.gł.

Płyta główna: P5VD2-VM

BIOS: 1302.bin 14.08.2008r.

Dodane 25.09.2009 (Pt) 18:30

  • na 100% nie zaszkodzi :slight_smile:

Odłącz komputer od sieci, wyciągnij bateryjkę najlepiej na godzinę i włóż ją ponownie.

Ustaw Load Optimized Defaults :

napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults , jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings / lub podobnie w zależności od biosu / zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y / Yes /.

Zmiana biosu/aktualizacja grozi poważnym problemem - uszkodzeniem płyty głównej :frowning:

OK, sprawdzę. Może pomoże…

Dodane 26.09.2009 (So) 11:00

Sprawdziłem i jestem bardzo zadowolony.

Wyjąłem bateryjkę z płyty głównej i po godzinie włożyłem z powrotem.

BIOS zaczął działać jak trzeba.

Przemieszczanie po jego menu stało się normalne.

Aktualizacja już wtedy była łatwa i przebiegła pomyślnie.

BIOS aktualizowałem, ale problem z kartą pozostał.

Czy myślicie, że mogę mieć za słaby zasilacz?

Karta, którą chcę podłączyć to GF 8800GS.

Mój zasilacz to: POWER MAN 410W

Proszę o rady ![-o<

Dodane 02.10.2009 (Pt) 19:47

Po paru doświadczeniach postanowiłem zmienić zasilacz.

Szukam zasilacza 500W, dobrego i niedrogiego.

JAKI POLECACIE?

PROSZĘ O LINKI DO OFERT.

Z góry dzięki za pomoc.