Niestabilny ping na wi-fi

Mam nadzieję że dobry dział :slight_smile:

 

Cześć, mam problem z niestabilnym pingiem na wi-fi, dodam że na kablu jest wszystko ok.

Mam router Livebox 2.0. Ping przeszkadza w graniu w gry sieciowe, gra się normalnie ale czasem potrafi przyciąć na 3-4 sekundy co uniemożliwia granie w cs’a 1.6 :D. Wirusów na pewno nie mam.

 

System: Windows XP

Model laptopa: Dell latitude d620

Karta sieciowa: do wi-fi: Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

do połączenia przez kabel sieciowy: Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Controller

 

Screen z pingowania (jak widzicie wacha się między 30-200):

 

 

Czy to wina routera, systemu, karty sieciowej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Niestabilność pingu to standard WiFi który istniał od zawsze (i zawsze będzie istniał). Można ją zmniejszyć kupując sprzęt o silnych antenach. Oczywiście w laptopach często wymiana karty sieci bezprzewodowej oraz anten jest kompletnie niemożliwa, a urządzenia typu livebox też nie dają nam zbyt dużych możliwości na rozbudowę ich nadajników.

 

Co do kabla: tak, zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem w kwestii stabilności (żadnych interferencji i innych głupot bezprzewodowych).

38 <—>41 to ma być niestbilność ?

Jeden skok do 200 ?

 

Ktoś Ci w domu zacznie odpalać kuchenkę gazową z samo zapalaczem czy sąsiad odpali mikrofalę albo zacznie pykać zapalniczką pizo to już może na wifi skoczyć ping.

 

Na kablu do wp.pl lata ± 7, a jeszcze licz się z tym, że obciążenie pingowanego serwera też wpływa.

Kraefezze i Wredotka, dzięki wam za odpowiedzi. Czyli rozwiązaniem jest kupienie kabla do internetu. 

Dziękuję! 

Temat do zamknięcia.