Niestabilny ping w grach

Witam, od czasu gdy zamówiłem nowy internet 20MB/s, nie dość że jest on niestabilny, to często potrafi ustać przez 5min przy 70pingu. Chociaż często w okolicach godziny 9:00 jest szybko (20ping) i nawet stabilny chociaż nie zawsze. Dodam, że używam kabla ethernet podłączonego do gniazdka. W pokoju obok, jest zainstalowane coś podobnego do routera, nazywa się Ubiquiti unifi. Jest to podłączone kablem ethernet do gniazdka i innym kablem. Jak łączyłem się normalnie z wifi to tak samo było. Moje pytanie brzmi: czy to wina 20MB/s, czy mojego gniazdka, czy może czegoś jeszcze innego.

Pierwsza rzecz - jednostki:
MB - megabajt
Mb - megabit

Jeżeli twoje łącze to ADSL to dużo zależy od zdolności obciążeniowej infrastruktury przyłączeniowej. Ping może się pogorszyć jak więcej osób z okolic korzysta.
Jak na łącze ADSL 70ms czasami to i tak tragedii nie ma.

Da się jakoś sprawdzić czy to jest to łącze ADSL? Mieszkam w domu jednorodzinnym, na osiedlu z 10 domami więc nie sądzę że to by było przez obciążenie.

Ten Ubiquiti unifi to nie jest tylko access point?
W umowie którą podpisałeś powinieneś mieć napisane co to za typ łącza.

Odpal jakiś tracepath i sprawdź w którym miejscu masz największe opóźnienia. Może ten Ubiquiti unifi (to jest sieć po kablach prądowych?) nie wyrabia, bo są np. za duże zakłócenia? :thinking: Ale tak jak poprzednicy pisali, 70ms to nie jest jeszcze tragedia.