Niestabilny Q9300

Witam!

Podkręciłem Q9300 z 2,5Ghz do 3,0. Wczoraj testowałem 2h na prime95 i wszystko było ok. Dziś już wywala błędy. Jedyne napięcia jakie zmieniałem to CPU Voltage: 1,2 i MCH Voltage: 1,19. Dziś zauważywszy, że jednak nie pracuje stabilnie zwiekszyłem napięcia CPU Voltage na 1,22 i MCH Voltage na 1,22, lecz dalej jest niestabilnie. Czy powinienem bardziej podciągnać te napięcia czy może zredukować MCH?

Dodaję napięcia z BIOSU:

http://img846.imageshack.us/img846/566/img3851z.jpg

napięcie na cpu ustaw na 1.4000 albo 1.4500

bo moim zdaniem masz za niskie napięcie ustawione…

MCH zniwelować do domyślnego czy zostawić takie?

mch zostaw tak jak jest ew.minimalnie zmniejsz.

MCH zmienjszyłem lekko a CPU podniosłem do 1,275. W CPU-Z napięcie jest takie samo ale jak uruchomię Prime95 to już skacze od 1,20-1,27 czy to normalne? Mam zasilacz Crosair.

Podwyższ napięcie tak, jak radzi Overclocker.

Czytałem trochę i przy 3,5Ghz zasilanie powinno być na poziomie 1,35 - 1,4 bo to jest 45nm. Więc nie wiem czy jest sens podciągać aż tyle.

Teoria a praktyka to rózne rzeczy tak jak mówie daj napięcie na 1.4000 i bedziesz miał spokój

Ustawiłem zasilanie na 1,28, testowałem 30 min i nie ma błędów, jutro zapuszczę test na jakieś 2-3h i zobaczymy.

Dodane 03.08.2011 (Śr) 9:27

Te czujniki chyba są trochę nie tego bo według nich zasilanie pod 12V mam chwilami nawet 17V a to chyba nie bardzo możliwe, na razie przy 1,28 chodzi dobrze, najwyżej jak mnie zacznie w grach wywalać to podniosę jeszcze troszkę :slight_smile:

Dodane 03.08.2011 (Śr) 13:16

Aktualne napięcia:

img3852mj.th.jpg

Wydaje się działać stabilnie. Czy te ustawienia są poprawne i bezpieczne? Co ewentualnie podnosić jeśli by stracił stabilność?

Witam ponownie po długiej przerwie ! Miałem restart biosu jakiś czas temu i chciałem ponownie podkęcić procesor ale nie wiem dlaczego po wklepaniu tych ustawień komputer wogóle nie startuje, nawet nie mogę wejść do biosiu tylko muszę znowu wyjmować bateryjkę. Proszę o pomoc

Jednak udało mi się to podkręcić, teraz problem jest taki że Core Temp pokazuje temperatury sięgające 100 stopni w stresie a bez stresowo około 60. Ponadto przy obiążeniu mnożnik spada czasami nawet do 6.0 zamiast 7.5

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Wyczyść chłodzenie zmień pastę, albo i chłodzenie o ile masz boxowe

A napięcia dobre do częstotliwości 3 GHz?

 

Wymieniłem pastę i sytuacja bez zmian

 

Wracam do ustawień domyślnych, mogę go podkręcić do 2,7 / 2,8 z wszystkimi napięciami na auto czy nie za bardzo?

Każdy CPU kręci się inaczej, jak idzie stabilnie na 2.7/2.8 to tak zostaw i tyle.

 

Problemem jest jego wysokie FSB 333 i może już płyta nie dawać rady?

 

Edit:

 

I wyłącz w biosie opcje EIST i C1E i sprawdź - opcje oszczędzania energii nieraz mieszają przy OC.