Niestandardowa instalacja systemu windows xp

Witam, jak zainstalować system Windows xp mając możliwość skopiowania plików instalacyjnych na dysk, czy wrzucenia tam czegokolwiek, i podzielenia tego na partycje. Krótko mówiąc mogę wyjąć dysk i powrzucać tam jakieś pliki, ale nie mam możliwości instalacji z płyty czy przez usb.

Najprościej to na innym komputerze stworzyć partycję z takim systemem i skopiować ją za pomocą na przykład CloneZilla.

a skopiowanie systemu z innego komputera da jakiś efekt?

Pierwszy sposób to skopiowanie plików z płyty instalacyjnej na ten dysk (może być tam jedna partycja lub więcej, nie ma znaczenia), a później ustawienie tej partycji jako aktywnej (w menadżerze dysków, albo z wiersza poleceń przez “diskpart”). Po przełożeniu dysku, instalator z niego po prostu wystartuje tak jak z płytki.

Drugi sposób to użycie programu WinNTSetup, który zrobi mniej więcej to samo co ja napisałem, ale sam zajmie się kopiowaniem plików i aktywacją partycji (potrafi też inne rzeczy, jak integracja dodatkowych sterowników), niestety program jest po angielsku i też wymaga podstawowej wiedzy. Po użyciu tego programu, instalator też wystartuje z dysku.