Niestandardowe czcionki - problem z rozmiarem


(Blady214) #1

Witam,

na stronie (http://aniol.fam.org.pl) zastosowałem niestandardowe czcionki. Osadziłem je przy pomocy CSS:

@font-face

{

	font-family: playbill;

	src: PLAYBILL.ttf;

}

W sumie wszystko działa, ale czasami, nie wiem czemu, na niektórych komputerach nie wyświetla właściwej czcionki (playbill), tylko zamiast tego jest Times New Roman. Główny problem polega na tym, że czcionka Times New Roman, przy podanym rozmiarze czcionki jest ogromna, przez co ucina menu. Jeśli rozmiar ustawię na mniejszy, wtedy playbill jest zbyt mały. Korzystając z narzędzi dla webmasterów możemy wyłączyć czcionkę playbill, wtedy dokładnie będzie widać, o czym piszę.

Jak dostosować rozmiar czcionki playbill, aby był on równy czcionce Times New Roman?


(slepcu) #2

może lepiej sie zająć przyczyną tego czemu nie na wszystkich przeglądarkach jest ten font.

a jak nie to globalnie ustawić wielkość czcionki bazowej(dla elementu body), z dwiema wartościami w zależności od tego czy czcionka ta jest czy jej nie ma. Resztę skalować za pomocą jednostek względnych (em, %)

trochę o tym jest tu : http://irytek05b.blox.pl/2009/01/Em-jednostka-nielubiana.html (pierwszy link z googla)


(Blady214) #3

Korzystam z em, ale dalej nie przynosi to skutku, bo w CSSie nie jestem w stanie dać warunku dla zdarzenia kiedy podana przeze mnie czcionka nie jest wyświetlana.

Poprawiłem nieznacznie metodę wyświetlania i cały czas się nie wyświetla w IE i Operze, a Chrome i Firefox wyświetla to różnie. Chyba będę musiał zrezygnować z niestandardowej czcionki.