Niestandardowy hosting


(fedora24x) #1

Witam. Szukam w miare taniego hostingi z serwerami w Polsce o nie typowych parametrach:

 

Dla klienta idywidualnego:

-100Gb Dysku;

-Php 5, Python;

-Jedna baza danych MySQL, o nie limitowanej wielkości;

-Transfer nie limitowany;

-Domena z końcówką .pl

-1 Konto FTP;

-1 Email;

*-ewentualnie SSL;


(YoJoe) #2

Współdzielony wykończysz ilością jednoczesnych requestów http i połączeń do bazy.


(fedora24x) #3

Co?


(roobal) #4

Hosting jest wspołdzielony, a YoJoe pewnie chodziło o to, że powinieneś zainteresować się VPSem.


(fedora24x) #5

Czy VPS wytrzyma ciągłą prace na obciążeniu, patrz: robot indeksujący w Php?

Potrzeba jednej bazy danych MySQL o nielimitowanej wielkości oraz szybkiego łącza

aby współgrało z dużym ruchem sieciowym. Bo Php jest jest standardowo na serwerach

a Python nie koniecznie. Plus to co wspomniałem wczesniej 1xFTP, 1xEmail, i ok. 100Gb.

VPS jest to serwer współdzielony z innymi, jak mój się wysypie bo coś tam było źle

zaprogramowane , to innym też?


(roobal) #6

Zależy jaki VPS weźmiesz, nie chodzi tylko o parametry, ale również technikę wirtualizacji.

Jak pisałem wszystko zależy od techniki wirtualizacji. Jak potrzebujesz coś niezawodnego to na hosting tym bardziej nie masz co liczyć. Rozejrzyj się za VPS na Xen, a jak zależy Ci na dużej niezawodności, popatrz na tzw. Cloud VPS. Cloud VPS różni się od klasycznego VPS przeważnie tym, że wirtualne maszyny uruchomione są na różnych hostach fizycznych (VMki są rozproszone na różnych hostach, a nie upychane na jednym) lub są one powielane na wielu hostach fizycznych (twoja VMka ma kopię na innym hoście, gdy serwer padnie, twoja VMka działa dalej na innym serwerze), daje to sporą niezawodność.


(fedora24x) #7

Dzięki za rade, to po oglądam się za jakimś VPSem


(YoJoe) #8

 

Dość mocno zagęszczasz potrzeby, nie mówiąc nic o celu.

Da się znaleźć hosting współdzielony, będący najtańszą możliwością, z parametrami nielimitowanego transferu, 100GB pojemności i nielimitowanej bazy (teoretycznie, bowiem w praktyce limitem będzie pojemność konta). Jednakże nie mówiąc ani słowa więcej, błyskawicznie przekroczysz limity połączeń do baz i jednoczesnych requestów (głównie wywołania plików), których średnia ilość licząc wszystkich popularnych hostingodawców nie będzie nawet w 10% wystarczająca www.webserwer.pl/vps

Do tego z pewnością skrypty będą długotrwale mielić dane, zatem kolejny limit - jakim jest czas wykonania skryptów - będzie za krótki.

Kończąc o współdzielonyuch, interpreter php jest standardem u 99% hostingodawców na świecie.

 

Pozostaje ci co najmniej VPS i to ze sporą ilością ramu żeby operacje na bazie nie wlekły się niemiłosiernie. Ale przy cenie za taki pakiet, niewiele droższy będzie serwer dedykowany.

 

Tylko ile ty tak naprawdę zamierzasz wydać ?


(fedora24x) #9

Około 120zł za rok, nie więcej


(Kamatori) #10

Przy podanych przez ciebie parametrach za VPS Xen (z limitem danych) zapłacisz ok. 60-70zł… ale na miesiąc. Dedyk to kwestia już 120zł+/miech, chyba że mowa o kimsufi wtedy wyrobisz się w tych 10euro/miech. 


(fedora24x) #11

A pomijając parametry ale zostawiajac tylko jedną baze o nielimitowanej wielkości, php, pythona i 20gb ?


(Kamatori) #12

Zacznijmy od tego że NIE MA czegoś takiego jak ‘transfer/baza/pojemność dyskowa’ bez limitu. Jeśli któraś firma się tak reklamuje to zawsze w regulaminie ma dopisane ograniczenia (w stylu maksymalnego obciążenia procesora, limitu jednoczesnych odwołań etc). 

 

Np. za dyszkę/miech w ovh masz i pythona i php i nawet te swoje 100gb. Jednak pojemność bazy to tylko 100mb. 

http://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml (z tego co widzę to ta opcja spełnia większość twoich wymagań)

 

Jeśli wybrałbyś rozwiązanie shellowe to wtedy za te ~125zł miałbyś 45gb ‘ogólnie’. Nie wiem niestety ile % dostępnego miejsca może zajmować baza. Ale masz w pakiecie i pythona i php i email. http://www.mydevil.net/oferta.html

 

Jeśli chodzi o rozwiązania zagraniczne to znam w sumie tylko hostgatora. http://www.hostgator.com/shared 

Tylko nie łap się na hasła w stylu ‘unlimited’. Np. przy przekroczeniu transferu 50gb/miech potrafią te tańsze konta blokować. Nie wiem niestety jak z bazą. 

 

 

Anyway na twojego typu zastosowania jednak dedyk (nawet klasy kimsufi) będzie 100x lepszym rozwiązaniem niżeli hosting dzielony. Jeśli twoja baza przekroczy nawet te 5gb to idę o zakład że większość ‘popularnych’ hostingów będzie cię na dzień dobry blokować/banować za zbyt duże zużycie procesora/ram’u. Bez dedykowanych rozwiązań zarządzanie MySQLem z bazą powyżej tych 2gb+ zaczyna być problematyczne, żeby nie mówić frustrujące. Do zastosowań twojego typu odpowiedniejsza byłaby baza typu PostgreSQL (ja w sumie już tylko ją wybieram. operuje często na bazach mających te 10+ gb i w sumie tylko Postgre i Oracle dobrze sobie z nimi radzi. Wszelakie wynalazki w stylu MongoDB, Firebase etc się do tego nie nadają). 


(bart86) #13

Tu chyba tylko dedyk z kimsufi ale serwery we Francji głównie


(fedora24x) #14

Szukam vps a temat kończe.


(system) #15

vps to zły pomysł o czym się przekonasz jeśli go kupisz. Pamietaj że za tzw. podzielenie fizycznego serwera odpowiada program który działa między sprzętem a częścią użytkownika. Program sam zależy od obciazenia ogólnego, dostępnych zasobów, przerwań, nadchodzącego ruchu do serwera, oczekiwan na dane, itp. Bardzo często nie działa on tak jak się tego oczekuje. Małe serwisy typu jedno-wejscie-na-tydzien.pl pewnie będą zadowolone - bo im nie zależy na obecności tylko na zadowoleniu z wywalenia kilku groszy w kosmos. Rozważ najmniejszy serwer dedykowany z opieką administracyjną. Przy takiej usłudze uzyskasz pomoc w zakresie na który nie możesz liczyć przy vps, często ta pomoc przewyższa wartość abonamentu - ale o tym się moze sam przekonasz. A cena - śmiech,  bedzie tylko kikladziesiąt złotych większa. pozdro.


(rgabrysiak) #16

Shout na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).