Nietypowe próby logowania Facebook, Google, Microsoft

Trzeba właczyć myślenie.
Stealc ściąnąłeś na swój komputer sam i sam go uruchomiłes. Pewnie jego kod był wstrzyknięty w którąs z aplikacji którą pobrałes z jakiejs dziwnej strony.
Gdybyś miał wtedy działajacy Microsoft Defender ten trojan natychmiast zakończył by działanie.
Taką ma konstrukcję.
Ten trojan po zrobieniu tego co ma zrobić, kończy swoje działanie i samoczynnie kasuje swoje ślady w systemie.
Ofiara ma jak najdłuzej nie wiedzieć ze została zainfekowana.
Z bardzo prostej przyczyny.
Stealc wydobywa z systemu wszystkie wazne informacje jak hasła i loginy które sa gdziekolwiek w systemie zapisane, łącznie z numerem seryjnym dysku na którym system został zainstalowany by przejać konta i wydobyć z nich potrzebne informacje.
Nawiasem mówiąc twoje IP i nr seryjny dysku jest już w bazie danych hakera.
Jak masz mozliwośc to poproś ISP by przydzielił ci nowy IP.
Pozmieniaj hasła do wszystkich kont jakie gdziekolwiek utworzyłes.
Sciągaj aplikacje wyłacznie ze sprawdzonych stron i zanim zainstalujesz, przetestuj je na Virus Total.

P.S. Nie ma 100% pewnych AV.
Nie usuwaj Defendera i od czasu do czsu przeskanuj nim system w trybie offline.
Przeczytaj dokładnie instrukcje konfiguracji programu AV pamietajac o tym ze opcja default nie jest opcją zbyt bezpieczną.

2 polubienia

Ok dzięki za wskazówki. A jak mam zmienne IP to też muszę do ISP dzwonić?

1 polubienie

Ja z avasta korzystam od paru ładnych lat i jest git. Mogę polecić, ale żaden antywirus nie zastąpi myślenia.

Nie.

Ok to chyba temat wyczerpany serdecznie dziękuję wszystkim za rady a szczególnie @iJuliusz
Pozdrawiam.

Jeszcze mógł się włamać do telefonu, niby Pegasus da się już wgrać na cegłofony :brick: :iphone: (być może pdobną aktualizacje ma Predator, Hermit i inne badziewie z darkwebu).

@krystian3w no chciałem format robić ale coś się nie da a kiedyś robiłem. Tu jest mój wątek n ten temat.

telefonu nie da się wyczyścić? Daj factory reset przez Recovery lub daj nowy soft.

A tym bardziej do twojego łba.
:man_facepalming:

Nie czytaj bzdur @krystian3w .
Ten dzieciak bzdety pisze.

Wyłącz router i ponownie za chwilę włącz to będziesz miał nowe IP sprawdzisz czy się zmieniło na https://www.dnsleaktest.com/
wyłącz telefon ponownie włącz powinien być inne IP od operatora.
Miałem avire wydaje się lepszą od Avasta. Mi więcej wykrywała. Avira naprawiła mi komputer, Avast psuł to też zależy od malware co na wyczyniał

Dziwne bo adres się nie zmienił. Mam światłowód a router od firmy to ZXHN F600 tylko ze nie mam do niego dostępu.

Daj reset fabryczny i będziesz miał dostęp. :smiley: Chyba, że konieczna jakaś specyficzna konfiguracja. Takie blokowanie panelu admina wg. mnie jest bez sensu. Ja bym kupił inny router i podłączył net do niego. Wtedy by wszystko chodziło i bym mniał panel…

Zablokowano tak, bo pewnie routerek na wynajem (nie jest kupiony na własność). Jeśli tak, to nie kombinuj, bo to nie jest twój. Ja bym w takiej sytuacji od razu kupił odpowiedni router i bym mógł wtedy po swojemu skonfigurować, a nawet pobawić się w OpenWRT czy DDWRT.

Bo jesteś w zwykłej prywatnej sieci gdzie wraz z częścią innych odbiorców masz tylko dostęp do tego samego publicznego IP i tylko twój dostawca sieci moze ci przydzielic dostep do innego IP
Są ISP gdzie ten przydział jest odnawiaby do tego samego IP a sa też takie gdzie ten przydział jest dynamiczny i za każdym razem gdy właczysz komputer, uzyskujesz dostęp do innego publicznego IP. W kazdym razie kiedys tak było.

czyli jednak dzwonić do ISP i prosić o inny adres? czy moze dokupic prywatny?

Ja mam tak w Orange, że co 14 dni się zmienia IP. To jest zwykła neostrada 20 mega. Jak zadzwonisz to ci powiedzą jak jest u nich.
Na https://whoer.net/
Skaner online to bezpłatne narzędzie do wykrywania otwartych portów w Twoim urządzeniu. Automatycznie wykrywa adres IP i skanuje Twoje urządzenie, identyfikując otwarte i podatne na ataki porty, przez które hakerzy, wirusy i trojany mogą włamać się do Twojego systemu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.