Nietypowe pytanie o pamięć RAM DDR2

Mam nietypowe pytanie o pamięć RAM DDR2. Otóż przymierzam się do zakupu (2x1GB), a przeciętnie się orientuję. Jaką firmę byście NAJBARDZIEJ polecali? Która jest takim dominatorem w tej dziedzinie? Która jest najbardziej ceniona?

Otóż - czysto hipotetycznie - jakbyście mieli do wyboru za darmo pamięć RAM DDR2, każda po 2x1GB, to z jakiej firmy byście wzięli? O to mi chodzi.

Nie jest to pytanie w stylu “Co lepsze - Intel czy AMD?” i nie chodzi, abyście pisali posty w stylu “Kingston”. Chcę kupić dobrze.

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 lub PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5. Te drugie bardziej :slight_smile: Sam u siebie mam GoodRAM i nie narzekam.

Witam!

Nie ma chyba wiodącego producenta… jest kilka firm, którzych pamięci są dobre i tyle…

np.: OCZ, G.Skill, GeiL, Twinmos, Corsair, GoodRAM, A-Data, Patriot.

Zależy do czego Ci te pamięci potrzebne…

Team Group, Crucial, G.Skill, Muskin ,Cell shock, Buffalo.

Podkreślone są oficjalnie dostępne w PL, Cruciale Buffalo tylko z allegro, Cell Shock trzeba by sprowadzić.

Kupuj na dobrym PCB Brain Power np A-Daty tanie (~130-50 złza 1GB) w 800 Mhz czasami można trafić na Microny z serii D9.

Jak sobie przypomnisz markę, to wtedy pisz w temacie - póki co OT`ujesz - Kosz

A Kingston?

Co to za firmy? :stuck_out_tongue: Dlaczego są lepsze niż te, które wymienił Remix?

To ma być pamięć pod procesor Core 2 Duo.

A Kingston leci sobie w pręta. Robią kości na słabym PCB (płytka drukowana, może 667 osiągają np 900 Mhz, ale ciekawe kiedy padną), HyperX też nie zachwycają.

Dobre firmy.

A czy ja piszę że są lepsze?

Ja ci szczerze polecam Patriota oraz OCZ no i jeszcze Geil jest dobry to z zagranicznych a z polskich to oczywiscie GOODRAM XD

O właśnie - które oprócz tych są polskie a które zagraniczne?

No dobra, jakbyście mieli podać JEDNĄ NAJLEPSZĄ FIRMĘ (przypuśćmy, że macie do wyboru za darmo pamięci każdej firmy, wszystkie parametry identyczne, chodzi tylko o firmę), to która?

G.Skill, Muskin, Crucial i jeszcze parę innych to są firmy które produkują najszybsze pamięci. Tutaj nie można powiedzieć która jest z nich lepsza każda jest najlepsza i wybrać można jedynie wg. np. koloru radiatora.

Proszę o wypowiedzi większej liczby osób.

Po co Ci wybitny ram? Masz zamiar być rekord o/c z użyciem np LN2? Czy żeby mieć?

Taki wystarczy

http://www.cooling.pl/product_info.php? … ts_id=1994

Firma dobra, 6 warstwowe PCB.

A ja proponuje te:

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800260 <— pilnuj, bo za chwilę znów pewnie nie będzie.

Geil Ultra z pomarańczowym radiatorem :smiley:

Po prostu chcę wybrać najlepszy, jaki się da spośród 2x1GB.

Czyli uważasz, że jest nim Muskin?

Aby mieć…

Nie, dobre w miarę tanie ramy, po prostu jeszcze nie zidiociałem jak tzw. entuzjaści żeby kupować 2x1 GB ramu typu Geil Ultra itp 1 GHz w górę za 2 tyś(+), po to by mieć te 5 pkt więcej w 3dmarku.

W czym? :smiley:

Które firmy są polskie a które zagraniczne?

Nie tyle 5 smarków co odrobinę mniejszy czas w SPI. Niektózy inwestują w samochody - inni w komputery. Pozatym ktoś musi kupić, żbey ktoś mógł zarobić ;]

Proponowany przeze mnie ram jest 2x1GB i w cenie +60zł od tych mushkinów.

Program testujący wydajność komputera/grafy itp.

Torres , z tymi ramami to nei jest jak z grafą/prockiem.

Czy kupisz OCZ czy G.Skill to tak czy siak różnicy nie odczujesz.

To tak jak z benzyną.

Zatankujesz 95 nic się nie stanie.

Zatankujesz 98 również będzie OK.

A różnica? Nieodczuwalna w więkości przypadków :stuck_out_tongue:

No i właśnie to jest najgorsze… :smiley:

No dobra, chyba biorę Patriota. Może być?