Nietypowe randomowe zwieszki

Witam, ostatnio zakupiłem mały komputerek dell Vostro 3800 i mam z nim mały problemik.

Po zakupie nowego, (3 miesiące temu) i uruchomieniu napotkałem na problem z zawieszeniem systemu, zaktualizowałem system do Windows 8.1 (płyta od della ) problem niby ustąpił, system  sam w sobie nie zacina się tak mocno ale, jest jedno małe ale, programy randomowo dostają zawieszek, dysk wtedy dostaje 100% procesor pracuje stabilnie ram również.

Pomoc serwisowa od firmy wyżej wymienionej zakończyła się wymianą dysku, ramu i płyty głównej. instalacja czystego systemu, wgranie sterowników, i podstawowych programów (java, firefox) bez żadnych syfów skutkuje nadal tym samym, programy się wieszają na około 10 sekund, często dostęp do narzędzi systemowych jest też problemem, nawet kliknięcie w start nie reaguje, po chwili włącza się wszystko.

Ponownie wzywam serwisanta, serwisant wymienia znów płytę główną,ram, i znów dysk,

tym razem postanowiłem zainstalować 8.1 i zaktualizować do 10.

niektóre podzespoły  nowe a problem stary pozostał. programy wieszają się w randomowych momentach, na przykładzie firefoxa można stwierdzić to najszybciej, kliknięcie w pasek wyszukiwarki, wypełniając formularze itp.

Na innych przeglądarkach ten sam problem.

Jedyne niewymienione części to zasilacz i procesor. I teraz pytanie czy mogą one być wadliwe i od nich może pojawiać się powyższy problem? dodam też, że identyczny model działa u mojej siostry bez problemu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomysły dotyczące rozwiązania tego uporczywego problemu.

Sprawdz jak będzie działał system na czystym rozruchu 

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.