Nietypowe rozwiązanie-napęd cd/dvd

Witam,

Jakiś czas temu ,odkopałem’’ z szuflady starą grę mianowiecie wormsy. Naszła mnie ochota na zagranie ale niestety mój napęd okazał się uszkodzony i nie przenosi danych z płyty(mniejsza o to :stuck_out_tongue: ). Chciałbym zainstalować ową grę i wpadłem na nietypowy pomysł. Mianowicie chcę podłączyć DVD ( do odtwarzania filmów) do mojego PeCeta, żeby służył jako nośnik CD/DVD. I tu zaczyna się problem. NIe wiem czy jest to możliwe, a jeżeli jest możliwe, to jak to podłączyć. (proszę nie poisać o wymianie mojego napędu gdyż i tak to zrobie, a zależy mi tylko na podłączeniu DVD do jednostki )

POZDRAWIAM

Nie jest to możliwe bez zaawansowanej przeróbki urządzenia i pewnie nie z każdym urządzeniem by to się powiodło.

Po pierwsze musiałbyś pewnie zmienić oprogramowanie (firmware) tego urządzenia, które by rozpoznawało płyty z takimi danymi, tylko skąd je mieć, pewnie musiałbyś sam je napisać :wink:, po drugie - musiałbyś wyposażyć je w złącze IDE lub SATA (ewentualnie USB) które by umożliwiło podłączenie do płyty głównej  komputera aby przesłać dane.

Na pewno przy okazji by wystąpiło więcej dodatkowych problemów, które wymagały by czasu umiejętności, wiedzy i pieniędzy - taniej i prościej jest zakupić napęd do komputera.

Idź do kolegi, zrób ISO, nie kombinuj :wink:

Szczeze powiem ze na to nie wpadłem :smiley: tylko muślałem na około 

 

 

temat zamknięty 

 

Pamiętaj, że kiedyś modne były różne przedziwne zabezpieczenia - czasem był potrzebny specyficzny model napędu, który odczytywał błędne sektory, dodatkowo odpowiednie oprogramowanie (Alcohol 120%  itd.).