Nietypowe zachowanie routera - migające diody

Dzień dobry

Internet dostarcza nam firma Multimedia. W domu z internetu korzystają dwa komputery. Ja-jako administrator i brat poprze reuter Belkin. Od początku podłączenia urządzeń, diody na reuter-rze „komputera brata” pulsowały wyłącznie gdy korzystał z sieci ( intensywna pulsacja). Od pewnego czasu intensywnie pulsują cały czas, nawet gdy komputer jest wyłączony. :o Zmieniłam hasło dostępu na reuter-rze… jednak bezskutecznie. Diody pulsują, gdy tylko włączę modem. :frowning: Proszę o pomoc i ewentualną wskazówkę- co mogę zrobić by wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Może powinniśmy zwrócić się do dostawcy Internetu o sprawdzenie łącza? Brat twierdzi, że nic „nie kombinował” w tej sprawie. Ja jednak nie wierzę smarkaczowi :evil: a niestety nie znam się aż tak bardzo na sieciach i urządzeniach, by dojść do winy takiego stanu- sama. :frowning: Dziękuję za zainteresowanie i liczę na pomoc znawców.

Anka skakanka

Moim zdaniem nie ma powodów do paniki. To normalne, że będzie sobie wszystko “mrugać”. Najprawdopodobniej są to róznego rodzaju multicasty i broadacasty docierające do Twojego routera (a nie “reutera”). W sieci oprócz pożądanego ruchu (transmisji unicast) “lata” mnóstwo syfu.

tak potwierdzam, ja tez mam router w MM, tam transmisja trwa nieprzerwanie, niezależnie czy ostateczny odbiorca jest podłączony czy tez nie.

ale tu chyba chodzi nie o sam ruter MM tylko o podpięty do niego drugi “domowy” jeśli jest to ruter z Access Pointem, warto przejrzeć logi, zazwyczaj rutery mają dostęp do ustawień i logów przez przeglądarkę i sprawdzić czy ktoś się nie podpina z zewnątrz po wifi. ewentualnie ograniczyć dostęp do rutera dla wybranych adresów MAC kart sieciowych kompów w domu

@ant0n Syf może latać, ale nie cały czas. Jak @anka skakanka ma cały czas migające diody to znaczy, że ktoś Ci się włamał/ wszedł bo nie było zabezpieczeń. Proponuję Ci ustawić szyfrowanie WPA2 i wpisać jakieś trudne hasło (nawet kilkanaście znaków). Szyfrowanie masz w ustawieniach swojego routera (zakładka np. wireless > security, nie wiem jak masz dokładnie). To i tak nie zabezpieczy w 100%, ale odstraszy jakieś 95% pazernych na Twój internet ludzi.

Anka nie wspominała nic o WiFi, ale to fakt. Zazwyczaj są tam jakieś ustawienia domyślne i każdy może się podpiąć. Ustawienie WPA-PSK/WPA2-PSK powinno rozwiązac kwestię nieautoryzowanego dostępu przez WiFi. Jednakże ja zostaję przy swoich multicastach i broadcastach oraz szalejących wirusach i robakach. To trochę dziwne, że od razu po włączeniu modemu ktoś też od razu “ciągnie” po WiFi, nie?

@ michalk Zainstaluj sobie Ethereal’a (http://www.ethereal.com/), podepnij się bezpośrednio do modemu i przełącz się w promiscuous mode. Zobaczysz ilu fajnych rzeczy można się dowiedzieć :razz:

Dzięki za porady… Byłam przy kompie gdy zauważyłam “odmienne” zachowanie routera (ant0n -dzięki :wink: ) Natychmiast zmieniłam hasło na 11 znakowe… jednak bez oczekiwanego rezultatu. Chyba już nic wiecej nie zrobię. Wymieniłam u siebie w kompie antywirusa na inny…- przeskanowałam mój PC-cik i to wszystko co mogłam. A jak ktoś jest świńtuch i podpina się pod mój internet to trudno. Dziękuje wszystkim i życzę, żeby nie mieli takiego sąsiedztwa jak ja…

Anka skakanka :slight_smile: