Nietypowe zawieszanie komputera

Witam,

Dość często podczas grania w gry (Tropico 3, CoD MW, Sacred 2 - wszystkie oryginalne, z najnowszymi łatkami) zawiesza mi się komputer. Objawia się to w ten sposób, że monitor przechodzi w stan Stand By (jak podczas wyłączenia komputera), dźwięk gra jeszcze parę sekund po czym też dostaje zwiechy. Restart przyciskiem na obudowie nic nie daje, muszę wyłączyć go “po bożemu”. Nie mam pojęcia o co chodzi. Kombinowałem z ustawieniami graficznymi w tych grach, ale nie miało to żadnego efektu. Ściągałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej itp. Zero efektu. Podaję konfigurację:

Windows 7 32bit Ultimate (oryginalny)

AMD Phenom X4 945 @3GHz

Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

Kingston DDR3 2x 1GB 1333MHz CL9

Radeon 5750 Asus 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

2 x Seagate 320 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)

Karta dźwiękowa: Emu 0404 PCI

Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

M.

A temperatura grafiki, RAMu i CPU?

Tylko że wtedy widziałem jak się pojawiają dziwne kreski na monitorze, a nie stan spoczynku.

Wydaje mi się, że spoko, szczególnie, że w grach wymagających więcej (GTA 4, Crysis - obie na full) nie było takich problemów. Korzystam też z programów muzycznych, które czasem na prawdę mocno mielą i procesor, i dysk, i pamięć. Podałem konkretne tytuły gier, gdyż tylko w nich mi się tak dzieje. Czasem zrobi się to po 10 minutach grania, czasem po godzinie, czasem w ogóle. Ale jest to na tyle częste, że mocno irytuje.

Dodane 28.10.2010 (Cz) 21:39

Ma ktoś może jakiś pomysł?