Nietypowy błąd crc

(Arek Szygenda) #1

Witam, od kilku dni mam jakieś błędy crc przy instalowaniu gry pobranej z internetu, przez dwa dni zbierałem informacje na temat tego błędu, i postanowiłem sprawdzić co tak naprawdę powoduje ten błąd, procesor wymieniony dalej błąd jest, dysk twardy nówka sztuka, i niedawno postanowiłem wyjąć jeden z ramów.. no i nie ma błędu crc. Sprawdzałem każdy ram z osobna, błąd wyskakuje dopiero gdy dwie pamięci ram są w gnieździe :frowning: Proszę o szybką pomoc :smiley:

(rgabrysiak) #2

Co to za gra? I skąd ją pobrałeś?

(Arek Szygenda) #3

Perfect world devastation ze strony "producenta" tejże gry.

(Kkoksu1100) #4

-no jeżeli -błąd wyskakuje dopiero gdy dwie pamięci ram są w gnieździe-to raczej na pewno pamięci nie wsoółpracują ze sobą prawidłowo--spróbuj jeszcze zmienić gniazda lub wsadż do innych gniazd o ile płyta takowe posiada...

(Arek Szygenda) #5

Przełożyłem pamięci, i odziwo nie ma błędu, może tylko chwilowo ? wcześniej pamięci były w gniazdach 1,4 a teraz zmieniłem i pamięć jest w gniazdach 1,2 i wszystko niby dobrze.

Kiedy kupiłem komputer pamięci właśnie tak były rozmieszczone i do tej niedzieli nie było z nimi żadnego problemu

-- Dodane 01.05.2013 (Śr) 16:17 --

Tak jak myślałem, błędu nie było tylko przez chwilę :frowning:

~edit

Komputer w pozycji leżącej - brak błędu crc gdy komputer postawię w pion pojawia się błąd, czyżby wina płyty głównej ? może ramy się odłączają chociaż sztywno siedzą w gniazdach ;/

(Fanboj O) #6

Jaki masz antywirus?

(Arek Szygenda) #7

Nie mam żadnego antywirusa :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #8

I jeszcze się chwalisz. Niedługo pewnie założysz kolejny temat, tym razem w dziale Bezpieczeństwo :wink:

(Arek Szygenda) #9

Odpowiedziałem na pytanie, Ty uznałeś to za chwalenie się -,- ja zadowolony nie jestem, myślałem nad antywirusem jednak jest ich pełno i nie wiadomo który wybrać

(rgabrysiak) #10

Sam musisz zdecydować, każdy będzie polecał ci to co sam używa. Poczytaj testy w internecie, poszukaj opinii nt. programu A czy B i wybierz coś dla siebie.

(Arek Szygenda) #11

Wgrałem już sobie nod32 :slight_smile:

Otóż tak jak napisałem błąd pojawia się gdy dwie pamięci są w gniazdach, niezależnie od tego czy komputer leży czy stoi, jakieś sugestie ? czy pozostaje wymiana ramu ?