Nietypowy MP3 ze starego kompa


(Meason) #1

Witam

Wczoraj naszła mnie ciekawa myśl. Stoi u mnie w pokoju nieużyteczny komputer (Celeron 433MHz). Tak sobie myśle, że może z niego zrobić coś między Mp3 i wieżą HI-FI :smiley: . Więc tak. Dokupujemy:

dobrą kartę dźwiękową, kartę sieciową, cichy dysk, wyświetlacz LCD TAKI lub podobny. Instalujemy jakiegoś Linuxa z dobrym programem do muzy. Kupujemy pilota do sterowania kompem i definiujemy skróty do poszczególnych funkcji odtwarzacza. Podłączamy kartę sieciową i łaczymy z głownym kompem. Tak możemy wgrywać piosenki i sterować komputerem np. przez Radmin Server. Teraz kwestia ciszy. W zasilaczu montujemy cichy wentyl 120 (jeśli mamy 80), a na procek pasywne chłodzenie. Podłączamy LCD przez COM (dobrze jak by się wyświetlał utwór i wykonawca :smiley: )i głośniki. Całośc zamykamy w obudowie media center lub innej mniejszej od standartowych. Teoretycznie powinno działać :? Co o tym myślicie?


(wacek) #2

No można by tak zrobić ale po co ??

To już wole sobie kupić Wieżę zamiast inwestować w to cudo

Teraz Wieże (a nawet bumbox-y) mają wbudowane porty USB a nieraz i czytniki kart więc bez problemu posłuchasz muzyki z kompa


(Meason) #3

Mam wieże :stuck_out_tongue: Ale i tak chciałbym coś takiego zrobić :smiley: Pytam się tylko czy będzie działać np. LCD i pilot z Linuxem, czy dobry pomysł z tym Radminem itp


(wacek) #4

Nie mam pojęcia :stuck_out_tongue:

Ale zapomniałeś o 1 rzeczy

GŁOŚNIKI :roll:


(Szymon Stępniewski) #5

Witam !

To samo zrobiłem sobie ok. 1 rok temu. Wszystko działa bez zarzutów. Tylko na tym starym kompie nie mam Linuxa tylko XP-eka. Aha i kupilem do tego starego kompa nowiutką obudowę z diodami LED. Całość kosztowała mnie 2500 zł ale opłacało się :smiley: Szpan niesamowity.


(squeet) #6

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif


(wacek) #7

:o

Za tą cenę złożyło by się przyzwoity, nowy komputer


(Szymon Stępniewski) #8

W tym samym czasie kupilem sobie kompa za trzy tysiaki. To mi wystarcza lepszego kompa nie potrzebuje :slight_smile:


(Meason) #9

szymon-szymon opisz coś więcej.


(Szymon Stępniewski) #10

Kup to co wymieniłeś wyżej + jakieś fajne głośniki. Myśle, że będzie działać ale do końca pewny nie jestem.