Nietypowy overlocking podzespołów


(Elektryk1991) #1

Witam.. postanowiłem podkręcić swój sprzęt, ale rezultaty są naprawde dziwne a w ręcz niemożliwe.. dlatego prosze o wypowiedzi co do tego.. tutaj screen z cpu-z http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1210036

Mój sprzęt to:

Procesor AMD Athlon 64 X2 4600+ 2,4Ghz(małpa)3,2Ghz

Pamięć 2x2GB Goodram 667Mhz(małpa)914Ghz Neutral

Gigabyte Ge-Force 9600 GT 512MB Turbo Force.

Mobo: Gigabyte GA-M57SLI-S4 Rev. 2.0 i bios akutalizowany.

Dodam jeszcze że co do temperatur to mam termometr z 3 czujnikami i jeden jest przymocowany pod procesor(radiator) od dołu i w stresie dochodzi do 35-40max stopni a w HWMonitor pokazuje ok 45 przy normalnej pracy a max 65 w stresie.

Pamięc również nie jest jakoś gorąca, ale ciepła około 25-30 stopni.


(Gural7) #2

Tu nie ma nic niemożliwego ,Athlon X2 się dobrze kręcą ,płyte masz też nie najgorszą,nie ma co się obawiać,gdybyś na powietrzu dobił z 2.4 na 4.0 to by wtedy już można by było mówić o dużym osiągnieciu które nie udaje się wielu osobom,wszystko jest jak najbardziej w pożądku.


(Elektryk1991) #3

maksymalnie widziałem ludzi którzy podkręcali ten proc na 3,0... ja bym mógł jeszcze iść w góre ale ht na to nie pozwoli.. do tego pamięć taki skok ? a timingi przy takim taktowaniu to też nie jest dziwne ?


(Gural7) #4

No nie jest dziwne,przecież podkręcanie procesora niesie podkręcanie szyny pamięci,więc jest wszystko normalne,a timingi nie zmieniają się przy podkręcaniu,ewentualne zwiększanie wartości timingów poprawia podkręcanie pamięci i można osiągać wyższe częstotliwości.


(Mrylec) #5

Zawsze możesz zmniejszyć taktowanie pamięci na jeden poziom niższe i zawsze ten zapas MHz będzie :slight_smile:


(Elektryk1991) #6

to co zmienie sobie zamiast 667 to 533 w biosie taktowanie ramu i moge kręcić proca ? :smiley: mnożnik ht mam na 4x wiec wychodzi na to że proca moge podnieść jeszcze dużo wiecej ;D


(Mrylec) #7

tak :slight_smile: Nie jestem pewien ale w athlonach HT nie może przekroczyć 1000. Przynajmniej ja tak mam w jedno rdzeniowym :wink:


(Elektryk1991) #8

u mnie wcześniej jak było ustawione na Auto ht miało 1180.. a powiedz mi jakie masz zdanie na temat programów które pokazują temperature jak np everest albo ten hwmonitor ?


(Mrylec) #9

nie używałem hwmonitora, ale everest według mnie jest dobry, zawsze go używałem do sprawdzania temperatur :wink:


(Elektryk1991) #10

w nim pokazuje temperatury rdzeni w przypadku mnie dwóch no i ogólnie Procesor które wynosi 30 stopni w normalnej pracy a mam ten czujnik w kompie i tak samo pokazuje więc chyba everestowi można ufać :slight_smile:


(Gural7) #11

Ja używam HWINFO32 i HWMONITOR i też nie nażekam nie ma żadnego typu przekłamania,dobra alternatywa dla płatnego everesta.


(Elektryk1991) #12

też go sobie wypróbuje... no i jeszcze takie pytanie mam.. w biosie mojej płyty jest od gigabyte specjalne miejsce gdzie można zrobić różne rzeczy m.in. podkręcać właśnie " Inteligent M.I.T. coś tam" no i jak sądzicie bo na razie stoje przy 3,3 Ghz a jak już na wiecej to blue screeny się pojawiają ale tak na próbe zwiększam napięcie na HT link i CPU HT link po 0,50 mV chyba i nic sie nie dzieje.. czy mozna zwiększać na tym napięcie jeszcze ? lub czy ht dać na 1x żeby było tak jak fsb bo też chyba przez to mi nie wywala bsoda w systemie...


(Mrylec) #13

W płytach gigabyte ukryte funkcje włącza się CTRL + F1. Jeżeli masz BSOD'y to podnoś tylko napięcie pamięci i procka, szyny nie ruszaj...