Nietypowy podział dwóch internetów

Witam.

Szukałem odpowiedzi na różnych forach, ale nie spotkałem na nich odpowiedzi.

A mianowicie posiadam dostęp do internetu przez 2 modemy usb. Jeden to sferia (modem cdma), drugi to Aero2 (modem hspa+)

Chciałbym wykorzystać oba połączenia do wykorzystywania jednocześnie, aero do skypa, a sferię do całej reszty.

Dodatkowo chce żeby scalić to w jedną sieć wifi, tak że np z tabletu przeglądam strony a z komputera rozmawiam przez skype - koncze rozmawiać i przeglądam strony bez przełączania sieci itd.

Chciałbym żeby schemat miej więcej wyglądał tak:http://zapodaj.net/2fcfc808be8e6.png.html

Sprzęt którym dysponuje (oczywiście do tej operacji): PC z xp pro 2usb, 1RJ45, wifi, router edimax 6200, router vodafone.

Rozumiem, że PC z XP ma pełnić rolę routera? Jeśli tak, to z tego co mi wiadomo, wersje desktopowe Windowsa nie umożliwiają równoważenia obciążenia (load balancing, tak się nazywa to co chcesz osiągnąć). Zamiast XP możesz zainstalować jakąś dystrybucję Linuksa, np. Vyatta, który jest dystrybucją przeznaczoną do pełnienia roli routera i tu będziesz mógł wykorzystać load balancing.

Tak jeżeli chodzi o założenia ma być to serwer.

Spróbuje z Vyatta choć nie jestem biegły w linuxach :frowning:

z tego co wyczytałem jest też graficzna przez www więc może nie będzie tak źle

Dziękuje za odpowiedź - już wiem pod jakimi hasłami szukać :slight_smile:

Jest, ale jest ona kompletnie nieintuicyjna i dostępna tylko w wersji płatnej. Kiedyś GUI dostępne było w darmowej wersji, ale nie pamiętam do której. Vyatta jest stworzona dla ludzi nie mających właśnie styczności z Linuksem. Jeśli chcesz coś łatwego do ogarnięcia i klikania przez WWW, to sprawdź jeszcze m0n0wall (oparty akurat na FreeBSD, a nie Linuksie), takich systemów jest trochę, więc możesz też poszukać czegoś dla siebie.

Nie ma sprawy :wink: