Nietypowy problem instalacja xp!

Witam, krótko mówiąc posiadam aktualnie na laptopie viste x32 i chciałem przejść na xp x64, płyta z windowsem jest oryginalna i bootowalna, gdy startuje płytę zaczyna się wczytywanie plików potrzebnych do instalacji i… i restart komputera i tak w kółko:/ Wtedy sięgnąłem po inne płyty z win xp i w każdej było tak samo, od razu dodam, że płyty są sprawne bo na innych komputerach odpalają normalnie. Zmieniałem w ubogim biosie mojego samsunga AHCI ale to też nie pomogło, nie wiem już co mam robić, nigdy nie spotkałem się żeby instalacja windowsa tak się wykrzaczała:/ proszę o jakąkolwiek pomoc i sugestie, może coś zmieniać jeszcze w biosie??? Walcze już 2-gi dzień i nic:/

jest w tym biosie coś o trybie SATA? Bo jeśli jest, to to zmień po prostu. Jeśli nie ma, pozostaje Ci nLite i dodanie sterów do płytki.

jeśli nie zależy ci na zawartości dysku, to powywalaj kompletnie wszystko łącznie z partycjami.

miałem przypadek zabitego windowsa przez którego instalka nie ruszała, poleciała partycja i ruszyła :wink:

Właśnie zależy… No cóż, bios mam ubogi i nie ma tam nic o sata więc zostaje tylko nLite, zaraz zabieram się do roboty, później dam znać czy ruszyło, oby…:slight_smile:

Dodane 11.02.2009 (Śr) 13:17

Mam jeszcze jeden problem, otóż okazało się, że stery sata które ściągnąłem są złe, potrzebuje wersji do xp x64, mój dysk to FUJITSU MHZ2320BH G2, jeśli ktoś kompetentny mógłby mi wskazać te sterowniki byłbym bardzo wdzięczny bo nigdzie nie widzę wersji x64:/

Dodane 11.02.2009 (Śr) 16:35

Niestety pomimo dodania sterowników do płyty problem jest dalej… Komputer restartuje się tak jak na początku, ktoś ma jakiś pomysł?:confused:

jeśli to (błędnie) zainstalowany windows ci uniemożliwia instalkę, to łatwa opcja - wywalić partycję

trudna opcja - skasować windowsa, czyli katalogi windows, document and settings, program files, system volume information

jak? start z innego dysku, livecd z linuxem

może też być tak, że masz coś ze sprzętem, sprawdź ramy memtest86+

A jak system zachowuje się podczas odpalania płyty z Vistą? Bo jak na moje to musisz pierw usunąć Vistę by potem zabrać się za instalację Windows XP, albo masz za nowego kompa na “gołego” XP i musisz mieć go z SP 2 :slight_smile: Vistę usuniesz prosto: wejdziesz w instalator i usuniesz partycję z Vistą (dla bezpieczeństwa wywal też inne partycje)