Nietypowy problem - nadmiar miejsca na dysku

Witajcie. Używam dwóch dysków, jeden 1000GB, drugi 500GB. Mam dużo wolnego miejsca, nie mam czym to użytecznie zagospodarować. Mam poczucie marnowanej pojemności. Do czego przydatnego mógłbym wykorzystać to miejsce? Jakiekolwiek pomysły :P? Może ktoś potrzebuje zaseedować z jakiegoś powodu (legalne) pliki? Chętnie pomogę. Pozdrawiam i proszę o pomysły.

*wink*

Myślałeś o połączeniu tych dysków w macierz?

Oba dyski są w innych komputerach. 1TB w laptopie,a 0,5TB w kompie.

zapychanie dysku na siłę? po co?

Jeden z dysków przeznacz sobie na backup wszystkiego co Ci się wala na płytkach, pendrive itp.

Może podejdź do tego z innej strony. 1TB zostaw sobie na dane, a 500 GB sprzedaj - zawsze się troszkę pieniążków przyda. 

Wtedy zostanie z jednym komputerem bez dysku.

A no tak - przeoczyłem tę informację  :)

 

To może zrobić tak by np. na tych dyskach utworzyć kopie zapasowe systemu lub zrobić z nich coś a’la archiwum dokumentów/zdjęć/obrazów gier. 

Moim zdaniem, to również “problem na siłę”. Lepiej mieć więcej miejsca niż gdyby miało go brakować. Pamętaj że, obecnie multimedia są w coraz lepszej jakości, wymagają  coraz więcej miejsca, gry podobnie. Ja swoim przykładzie - od kilku dobrych lat mam w swoim kompie dysk 1 TB (początkowo również nie myślałem o tak pojemnym dysku, ale róznica w cenie z “mniejszym” modelem była znikoma) No ale ja lubię mieć komfort "duzej iości miejsca: :)  Jest zajęty w mniej niż 20% - w czym nie widzę najmiejszego problemu.  Ważny jest komfort używania kompa, np w muzyce nie korzystam z mp3 (taki mój kaprys)  Pamietaj, ze słów Billa G. o 1024kb pamięci RAM śmieją się dziś wszyscy, a sam ich autor, nie przyznaje się do nich :D 

 

Dołączam się do poprzedników że, pomysł backupu “miejszego” dysku na “większym” ma sens. Obydwa na raz raczej nie padną.

 

Pozrawiam

Pierwsze co mi przyszło do głowy: to tzw. cross-site backup - dyski trzymają “wzajemną” kopię migawkową (backup). Jak jeden padnie, to bardzo szybko można odtworzyć dane.

Cóż, chyba faktycznie nie ma sensu takie zapychanie na siłę. Jedyne sensowne rzeczy, które mógłbym zrobić z tą pojemnością to backup danych albo seedowanie jakichś mniej popularnych dystrybucji Linuksa. Mimo wszystko dziękuje za wypowiedzenie się. Co do tego cross-site backupu, to znalazłby się jakiś program do wykonywania tego po sieci lokalnej? Wszystkie moje komputery są podłączone do routhera za pomocą kabli ethernet.