Nietypowy problem - nadmiar miejsca na dysku


(Jan0506) #1

Witajcie. Używam dwóch dysków, jeden 1000GB, drugi 500GB. Mam dużo wolnego miejsca, nie mam czym to użytecznie zagospodarować. Mam poczucie marnowanej pojemności. Do czego przydatnego mógłbym wykorzystać to miejsce? Jakiekolwiek pomysły :P? Może ktoś potrzebuje zaseedować z jakiegoś powodu (legalne) pliki? Chętnie pomogę. Pozdrawiam i proszę o pomysły.

*wink*


(ADR1991) #2

Myślałeś o połączeniu tych dysków w macierz?


(Jan0506) #3

Oba dyski są w innych komputerach. 1TB w laptopie,a 0,5TB w kompie.


(bart86) #4

zapychanie dysku na siłę? po co?


(system) #5

Jeden z dysków przeznacz sobie na backup wszystkiego co Ci się wala na płytkach, pendrive itp.


(lordjahu) #6

Może podejdź do tego z innej strony. 1TB zostaw sobie na dane, a 500 GB sprzedaj - zawsze się troszkę pieniążków przyda. 


#7

Wtedy zostanie z jednym komputerem bez dysku.


(lordjahu) #8

A no tak - przeoczyłem tę informację  :)

 

To może zrobić tak by np. na tych dyskach utworzyć kopie zapasowe systemu lub zrobić z nich coś a’la archiwum dokumentów/zdjęć/obrazów gier. 


(Arekszydlo) #9

Moim zdaniem, to również “problem na siłę”. Lepiej mieć więcej miejsca niż gdyby miało go brakować. Pamętaj że, obecnie multimedia są w coraz lepszej jakości, wymagają  coraz więcej miejsca, gry podobnie. Ja swoim przykładzie - od kilku dobrych lat mam w swoim kompie dysk 1 TB (początkowo również nie myślałem o tak pojemnym dysku, ale róznica w cenie z “mniejszym” modelem była znikoma) No ale ja lubię mieć komfort "duzej iości miejsca: :)  Jest zajęty w mniej niż 20% - w czym nie widzę najmiejszego problemu.  Ważny jest komfort używania kompa, np w muzyce nie korzystam z mp3 (taki mój kaprys)  Pamietaj, ze słów Billa G. o 1024kb pamięci RAM śmieją się dziś wszyscy, a sam ich autor, nie przyznaje się do nich :D 

 

Dołączam się do poprzedników że, pomysł backupu “miejszego” dysku na “większym” ma sens. Obydwa na raz raczej nie padną.

 

Pozrawiam


(bachus) #10

Pierwsze co mi przyszło do głowy: to tzw. cross-site backup - dyski trzymają “wzajemną” kopię migawkową (backup). Jak jeden padnie, to bardzo szybko można odtworzyć dane.


(Jan0506) #11

Cóż, chyba faktycznie nie ma sensu takie zapychanie na siłę. Jedyne sensowne rzeczy, które mógłbym zrobić z tą pojemnością to backup danych albo seedowanie jakichś mniej popularnych dystrybucji Linuksa. Mimo wszystko dziękuje za wypowiedzenie się. Co do tego cross-site backupu, to znalazłby się jakiś program do wykonywania tego po sieci lokalnej? Wszystkie moje komputery są podłączone do routhera za pomocą kabli ethernet.