Nietypowy problem podczas instalacji winXP

Mam nietypowy problem podczas wstępnej instalacji winXP. Przy instalacji z płyty CD po wybraniu i sformatowaniu wybranej partycji następuje proces kopiowania plików niezbędnych do instalacji na nasz dysk twardy. I tu wyskakuje komunikat “Skopiowanie pliku cinemst2.sys nie było możliwe.” I tu mamy do wyboru: aby ponowić naciśni Enter, aby pominąć plik naciśnij ESC, aby zakończyć instalację naciśnij F3. I tak mam za każdym razem (zmienia się tylko plik którego nie może zapisać). Próbowałem już chyba wszystkiego:( ech…

  1. Jeżeli chodzi o płytę instalacyjną to jest na pewno OK

  2. Pamięci RAM 2szt. w tym jedna nowa - próbowałem na różne sposoby (zamieniałem w różnych konfiguracjach)

  3. Dysk twardy 2 szt. w tym jeden nowiutki (próbowałem instalować na obydwu - taki sam efekt)

  4. Napęd - sprawdzałem na dwóch modelach - w desperacji zamieniłem również taśmy - nie pomogło

To moja płyta główna

ak38n.jpg

Mam jeszcze pytanie czy powinienem podłączyć zasilanie w gniazdo po prawej stronie płyty (to pionowe)?

Możliwości jest kilka - uszkodzona płyta instalacyjna, uszkodzona pamięć RAM, procesor lub płyta główna. Obstawiam na RAM - więc sprawdź np. programem memtest86.

Wyczyściłeś porządnie płytę instalacyjną, nie jest ona zbyt mocno zniszczona?

Sprawdzałeś dysk na bad sektory?

Windows oryginalny?

Uszkodzony napęd też może być przyczyną, ja tak kiedyś miałem - płyta czysta, wszystko działa, a okazało się, że napęd był lekko zepsuty - nie czytał wszystkiego.

To raczej wina napędu i/lub płyty.

Mówisz że płyta ok?Czyli testowałeś ją na innym kompie?

W takim razie zmień napęd.

Mam pytanie dotyczące płyty głównej (zdjęcie powyżej) - typ płyty Shuttle AK38N.

Czy powinienem podłączyć zasilanie w gniazdo po prawej stronie płyty (to pionowe)?

Tak, powinieneś podłączyć tam zwykłą wtyczkę molex od zasilacza.

bajki opowiadacie też mam płytkę z windowsem i też podczas instalacji kilka plików-3lub4 niemożna zainstalować-naciskam bodajże-mimo to instaluj i jest ok’ w każdym razie nic się nie dzieje wszystko działa nie wiem od czego to zależne ? jest tylko jeden orginał a reszta to są kopie tego orginału.może coś pochrzanili podczas kopiowania-sam windows to jest pochrzaniony-czasami wyskakuje nie wiadomo z kąt komunikat że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie-tylko jakim?skoro ja tego błędu nie zauważyłem-albo nie działają gry które wcześniej działały-po pewnym czasie znowu działają itd…taka maszyna a tyle problemów :lol:

onimusza666 , nie zauważyłeś, gdyż zapewne Masz włączony restart po awarii. Aby BSOD (bluescreen) pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii.

Aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Płyta instalacyjna XP kopiowana pewno… z dużą prędkością … dużo błędów CRC…albo oryginał mocno zjechany… albo nagrywarka siada - ewentualnie przeczyść optykę płytą czyszczącą lub nagraj XP na dobrej nagrywarce z minimalną prędkością.

Inne rozwiązanie - pożycz inny napęd CD/DVD i zobacz wtedy.