Nietypowy problem z dostępem do sieci

Witam,

Mam dość ciekawy przypadek z dostępem do sieci.

Otóż mam w domu sieć o nazwie Opticum chronioną hasłem WEP, komputer łączy się z nią automatycznie gdy ta jest w zasięgu. Problem polega na tym, że dzisiaj rano nie chciał się z nią połączyć więc wybrałem ją ręcznie z dostępnych sieci. Ok, super jest internet spoko, tylko niech ktoś mi do diabła powie dlaczego podłączam się pod sieć z hasłem o nazwie “Opticum” a on łączy mnie z “Opticum 2” bez ochrony, chociaż w ogóle nie mam takiej sieci zrobionej ani nikt z sąsiadów też nie?

Opticum 2 to nowy SSID? Router posiada możliwość tworzenia kilku sieci WiFi o rożnym SSID? Sprawdź w ustawieniach routera, czy ktoś Ci ich nie pozmieniał, szyfrowanie WEP to dziś żadne zabezpiecznienie, do obejścia w kilka minut.

Pozdrawiam!

Więc jakie polecasz i jak to ustawić?

Mam zmienić ustawienia hasła sieciowego na routerze? z WEP na WPA wpisać hasło zatwierdzić, później WPA ustawić w profilu sieciowym na kompach?

Ustaw szyfrowanie WPA2-PSK z algorytmem szyfrowania AES, ustal jakieś hasło, np. przy pomocy jakiegoś generatora haseł, usuń obecny profil sieciowy, wykryj dostępne sieci i podłącz się do tej, którą utworzyłeś, system sam powinien zapytać o nowe hasło i powinien je zapamiętać.

Pozdrawiam!

Nie wiem może mój router to taki badziew ale jeśli ustawie w nim inne szyfrowanie niż WEP (próbowałem WPA-personal, WPA2-personal) to po prostu nie łączy z netem za nic…

cały czas wyświetla się błąd sieci i każe odłączyć router na kilka sekund i podłączyć (nic to nie daje), jakaś rada na tę przypadłość? Według mnie to dziwne bo mam też zapisany profil Wi Fi który mam w pracy i jest WPA-personal z szyfrowaniem TKIP i działa.

Dodam, że mam windowsa 7 64 bit Home premium

Rzeczywiście dziwne. Co to za router?

Średnie zabezpieczenie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Opticum GXR-301, czytałem przed chwilą, że może to być spowodowane sterownikami karty sieciowej ale mam te najbardziej aktualne. Cóż pozostaje mi chyba trzymać WEP tylko zmienię na 128 bitowe…

tak czy siak dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

EDIT:

Chociaż z tego co czytam na stronie producenta routera, korzysta on także z szyfrowania WPA2, więc nie wiem już totalnie

Problem może leżeć po stronie sterowników, chociaż wątpię, aby karta nie była kompatybilna z WPA/WPA2, zwłaszcza, że piszesz, że już masz jeden profil z szyfrowaniem WPA zapisany i wszystko działa. No chyba, że karta/sterownik jest kompatybilna tylko z WEP i WPA.

Pozdrawiam!