Nietypowy problem z Generic Host

Mam problem z Generic Host Process for Win32 Services. Wiem, że były takie tematy, ale mój problem troszkę inny. Włączam komputer i od razu pojawia się okienko windowsa z napisem:

Zamykanie systemu

Trwa zamykanie systemu. Zapisz wszystkie rozpoczęte prace i wyloguj się. Wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone. Zamknięcie zostało zainicjonowane przez ZARZĄDZANIE NT/SYSTEM.

Wiadomość

System Windows musi być uruchomiony ponownie, ponieważ usługa Program uruchamiający proces serwera DCOM została nieoczekiwanie przerwana.

Mam minutę na przeszukanie forum, zdążyłem pobrać łatkę oraz WWDC i pozamykałem porty. Niestety to nie pomogło.

Pytanie: czy da się jakoś wyłączyć ten automatyczny proces zamykania windowsa? Z tego co zdążyłem wyczytać to ludzie mieli problem np. z dźwiękiem lub internetem. U mnie jest i dźwięk i internet (neostrada, livebox), wszystkie programy wydają się działać normalnie. Jedyny problem to to automatyczne okienko, które wyłącza mi kompa, jest na tyle miłe, że mam minutę na zrobienie czegokolwiek.

Posta tego piszę w notatniku, w tym czasie komp wyłączył mi się już z 10 razy.

Próbowałem wchodzić do systemu awaryjnego, nic to nie daje. Próbowałem przywracanie systemu, też nic. Proszę o wszelaką pomoc.

Najpierw to http://www.searchengines.pl/Blaster-Sas … 87133.html

Po tym obowiązkowo proszę podać logi OTL instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Dziękuję bardzo za pierwszy link. W niecałą minutę trudno mi było cokolwiek znaleźć. Po wpisaniu shutdown -a ponownie okienko się nie pojawiło, jak do tej pory wszystko działa.

Oto log z OTL

http://wklej.to/5H6so

Edit*

System mam już bardzo stary, około dwóch lat nie robiłem formatu bo nie mam nagrywarki. Muszę w końcu kupić i zrobić format.

To dopiero początek usuwania

Prawdę mówiąc u mnie system - przynajmniej XP - jest 4 lata i chodzi bdb bo “nie ma wyjścia” :slight_smile:

W związku z tym (chociaż nie tylko)

Proszę pobrać Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html Wykonać pełny skan Usuwasz to co znajdzie program po tym proszę podać loga z tej operacji na forum

Po tym ponownie Uruchom OTL klikasz Skanuj pokaż nowy raport OTL.txt na forum + plus raport Extras.txt aby on powstał ustaw opcje Rejestr Skan dodatkowy na Użyj filtrowania

Aktualizacje zrobimy na końcu jak już infekcja zostanie usunięta

Przeskanowałem MBAM, znalazł 32 infekcje. Wszystkie usunął, po restarcie przeskanowałem ponownie i już nic nie było.

Nowy log z OTL

http://wklej.to/oqSvk

Extras:

http://wklej.to/X3GjJ

Robiłem kilka razy restart kompa, okienko nie pojawiło się ani razu. Jak do tej pory wszystko wydaje się działać normalnie.

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Log z usuwania:

http://wklej.to/6Lq2i

Nowy log z OTL:

http://wklej.to/pKiUO

Extras:

http://wklej.to/lrZSa

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Pełne skanowanie Dr.WEB CureIt! Jeśłi program coś znajdzie raport na forum Jeśli nic nie znajdzie przechodzisz do aktualizacji

XP SP3 Internet Explorer 8 (XP) Java 6 Update 26 Skype 5.3.0

Dodatkowo do antywirusa zainstalować zaporę(firewalla) np Comodo Personal Firewall 2011 http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html

Wszystko zrobiłem oprócz sp3, mam nie do końca legalnego windowsa a czytałem, że mogą być problemy.

DrWebCurelt nic już nie znalazł. Dziękuję bardzo bardzo za pomoc. Myślałem, że skończy się na formacie i pożyczaniu od kogoś nagrywarki, a rano to już byłem kompletnie załamany.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.