Nietypowy problem z H-Position w monitorze Fujitsu Siemens

Mój monitor doprowadza mnie do szału. :slight_smile: Nie wiem, dlaczego, ale nie radzi on sobie z H-Position (poziomą pozycją). Po formacie i instalacji systemu ekran był przesunięty w prawą stronę, a po lewej była czarna przerwa i pomogło dość niekonwencjonalne rozwiązanie. Mianowicie wszedłem w Personalizuj -> Ekran, zmieniłem rozdzielczość na najmniejszą możliwą i potem wszedłem znowu w Ekran -> Dopasuj tekst ClearType i tam było napisane, że aby dopasować ten tekst, muszę mieć ustawioną rozdzielczość macierzystą (w moim przypadku 1280x1024) i zostałem zapytany, czy ustawić teraz tę rozdzielczość, po czym się zgodziłem i problem przesuniętego ekranu i czarnego paska z lewej strony zniknął. Gdy ręcznie próbowałem zmienić rozdzielczość, nic się nie działo. Dopiero sam po wielu kombinacjach doszedłem do tego sposobu. Jednak nie w tym rzecz. Mam grę Prince of Persia. I właśnie gdy włączam tę grę, ekran znów jest przesunięty. (-_-) Tym razem dopasowanie tekstu ClearType nie pomoże, bo normalnie problem już nie występuje. Jedynie w grze tak się dzieje. Nawet w ustawieniach monitora, gdy ustawiam H-Position z 50 na 0, to przesuwa się w lewo, ale tylko kawałek… Ma ktoś jakiś pomysł czy jedyne wyjście to zmiana monitora? :frowning: