Nietypowy problem z klawiatura

Witam mam nietypowy problem z klawiaturą a mianowicie chodzi mi o to że klawiatura w przeglądarce internetowej działa jak należy. Natomiast na Gadu-Gadu już nie działa tak a także w dokumentach tekstowych w Windowsie. Próbowałem już klawiszami Ctrl+Shift, Resetem, Odinstalowaniem klawiatury i nic nie pomogło.

Laptop to jest Asus S96JM

System Windows XP Sp3

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Ale jak nie działa? Wstawia błedne znaki czy wgl nie działa?

ale jaki problem z klawiaturą?

W jakim sensie nie działa? Piszesz i nic sie nie pojawia czy co?

jak chcę napisa “z” to piszę mi “Y” itd

musisz wyłaczyć cftmon.exe

Są dwa sposoby:

Panelu Sterowania :arrow: opcje regionalne językowe :arrow: zakładka języki :arrow: szczegóły :arrow: zaawansowane i zaznaczamy “wyłącz zaawansowane usługi tekstowe”

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF]

"Disable Thread Input Manager"="1"


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\Langbar]

"ExtraIconsOnMinimized"="0"

"ShowStatus"="2"


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\MSUTB]

"ShowDeskBand"="1"

Zapisz jako “ctfmon.reg”.

Uruchamiasz dwuklikiem, gdy zapyta czy chcesz dodać te informacje do rejestru klikamy na TAK, resetujesz kompa i gotowe

Wciśnij razem Ctrl + Shift, to przełącza tryb klawiatury

Niestety próbowałem już tej metody ale niestety nie działa w internecie też nic nie piszą na ten temat

która metoda nie działa?

metoda kolegi @apdjs musi działać ;/

Wiem, że to trochę nie na temat, ale miałem podobny problem - klawiatura wcale nie chciała działać, nie mogłem się zalogować do Visty… i co pomogło? (2 razy już) - wyjęcie baterii z laptopa ;] - łopatologia zamiast informatyki.

niestety zrobilem tak jak napisaliscie ale nie dziala zadna metoda nawet ta @apdjs ani z bateria inne klawisze dodatkowo teraz sie przestawily jeszcze , lap nie moze byc zepsuty bo w przegondarce dzialalo poprawnie jeszcze przed chwilka