Nietypowy problem z monitorem - drganie rogów na pulpicie

Witam!

Mam bardzo dziwny problem od wczoraj. Przedwczoraj normalnie wszystko było w porządku obraz był normalnie wyświetlany na monitorze(model LG Flatron F700B), ale wczoraj gdy włączyłem komputer obraz trzęsie się o dziwo tylko w rogach ekranu. Podłączałem inny monitor, jednak jest on dość stary( z 1992 r.) i pojawia się ten sam problem i wszystko wraca do normy, gdy uruchomię grę. Czy może być to spowodowane kartą graficzną? Dodam, że nic nie grzebałem w ustawieniach, stało się to nagle po wczorajszym uruchomieniu komputera. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

A jak chodzi tryb awaryjny??

Spróbuj rozmagnesowania, u mnie miałem to samo.

W trybie awaryjnym dalej drga, próbowałem rozmagnesowywać i dalje to samo.

Próbowałeś na innej karcie graficznej?

Spróbuj zmienić rozdziałke i potem wrócić do domyślnej. Wejdź jeszcze w PPM na pulpit > ekran > zaawansowane > monitor i weź max Hz ile dostępne > OK

możesz spróbować zwiększyć częstotliwość odświeżania u mnie pomogło.

Niestety nie mam takiej możliwości.

Rozdzielczość zmieniałem, dalej to samo. Jedyą opcją odświeżania możliwą dla mojego monitora jest 60 Hz i tak jest ustawione.

Na 1280x1024 max odświeżanie to 60Hz zmniejsz na 1024x768 i możesz zwiększyć odświeżanie.

Faktycznie rozwiązało to problem, ale nie do końca, jestem przyzwyczajony do mojej starej rozdzielczości 1280x1024, a jak do niej wrócę to dalej to samo. Nie dałoby się wrócić do starej rozdzielczości z tym odświeżaniem, albo zrtobić coś, żeby nie drgało?

Być może to defekt monitora, ponieważ u mnie na max rozdzielczości i przy odświeżaniu 60Hz jest wszystko dobrze

Zobacz czy koło monitora nie masz jakiegoś magnesu lub urządzenia z magnesem (silnik, głośnik).