Nietypowy problem z pisaniem

Mam problem z pisaniem na laptopie z systemem Vista…

Naciskając “a” wyskakuje mi "a* " :o

Wciskając prawego ALTa wyskakuje “1” natomiast jak lewego to “q” jak **************** :x

Chcąc napisać jakiś znak zmiękczający to przed nim zawsze bede mieć “1” tj. tak=> “1ą , 1ć , 1ń , 1ż” etc. :frowning:

Jeżeli chcę napisać “ą” to muszę przytrzymując ALT, wcisnąć i rzymać “a” i dop. puścić ALTa…

Jeżeli bym chciał napisać “ćmy latają” to będzie to wyglądało tak: => “1ćmy la*ta*j1ą” :?

Problem jest wszędzie, w Wordzie, notatniku , OpenOffice, przy logowaniach , poprostu tam gdzie można coś pisać…

W formatach czcionki “Times New Roman, Aral, itd.” z stylem “Europa Środkowa,Bałtyckim, itd.”

Ustawienia klawiatury na polski programisty.

Po włączeniu klawiatury programowej wciskam prawy ALT i znaki zmiękczające są na swoim miejscu…

Szukałem podobnego problemu w google, ale nic dokładnie w tym temacie nie znalazłem :frowning:

Proszę o pomoc, może macie na to rozwiązanie bo się zadręcze…

Z góry dziękuję!

Wejdź do menedżera urządzeń i odinstaluj klawiaturę. Potem włącz na nowo komputer i poczekaj aż system wszystko zainstaluje na nowo.

Cosik_Ktosik zrobiłem tak jak napisałeś, odinstalowałem klawiaturę w menadżerze urządzeń, po ponownym włączeniu sama się zainstalowała i po kolejnym włączeniu kompa problem dalej istnieje… :scrambleup:

Może znacie jakąś odpowiednią kombinację klawiszy, albo coś żeby to zmienić do normalności…

Ludzie drodzy, tyle specjalistów to czyta i nikt nie ma rady na takie coś…?! :palacz:

zainstaluj tylko jedna klawiature POLSKI PROGRAMISTY to ci sie nie bedzie zmieniac na inna, moze masz klawiature uszkodzona, scieszki zepsute dlatego naciskajac np a pisze ci dodatkowo a*

ja tak mialem w komorce, wciskajac np 2 wciskalo sie jeszcze 0;/

No oczywiście że w zainstalowanych usługach mam only PL-Polski(programisty) 8)

Ale dzięx za podpowiedz i szczere chęci…

podepnij inną klawiaturę…

No bede zmuszony wykąbinować jakąś na USB bo ze stacjonarnego nie podepne…

Jeżeli na innej klawiszurze będzie to samo to znaczy, że coś w systemie nie hula tak jak powinno…

Jak wykąbinuje klawiature to napiszę, ale tym czasem borem lasem piszcie jeżeli macie pomysły :slight_smile:

Już wszystko jasne…

Podłączyłem klawiature zew. pod USB i wszystko OK jest na swoim miejscu i bez przekłamań.

Teraz zostaje mi wysłać laptopa do serwisu :frowning:

Szkoda, że nowy laptop po miesiącu jest odrazu zepsuty, co jeszcze w nim zauważyłem to ciche piszczenie w wewnątrz kompa. Wygląda na to że dodatkowo coś się sypie na płycie głównej… #-o

nie ma co płakać czasem tak bywa.