Nietypowy problem z rozładowywaniem baterii (Nokia E51)

Problem pojawił się nagle. Wczoraj naładowałem baterię do pełna. Po kilku godzinach spostrzegłem, że została 1 kreska. Ktoś mógłby powiedzieć, że słaba bateria, ale to nie to. Zauważyłem, że stan naładowania w jednym momencie spada np. z 5 do 1 kreski. Jeszcze w żadnym telefonie tak nie miałem i nie wiem, o co chodzi, szczególnie, że po ładowaniu powinien wytrzymać ze 4 dni.

Czy nie masz czasem wł. jakiś programów - które nie zostały należycie wyłączone?

Jeszcze obstawiam, że masz wł. WiFi - to coś dużo łyka baterii.

Po trzecie, zasięg - jaki masz zasięg?

Powiem tak:

Ogólniej ujmując sprawy mają się tak.

a) Wskaźnik naładowania baterii działa napięciowo a nie pojemnściowo, tj; kreski pokazują ci napięcie baterii a nie jej pojemność.

b) Stan naładowania baterii zależy od :

  1. natężenia pola elektromagnetycznego sieci w której masz telefon (poziom sygnału) przy niskim poziomie np 1 kreska bateria pada po kilku godz

  2. rodzaju ładowarki telefonu (szybka ładuje szybko baterie i bardzo szybko ją wykańcza, wolna ładuje dłużej ok 6-8 godz ale bateria może śmiało śmigać ponad 2 lata GDZIE PRZY SZYBKIEJ ŁADOWARCE bateria zostaje wykończona w ciągu 6 max 12 miesięcy).

I dalej, to co podajesz wskazuje na:

1)ewentualnie uszkodzoną baterie ? ( sprawdź czy na innej pewnej baterii też tak się dzieje jeżeli tak to masz zwarcie w układzie zasilania, jeżeli masz telefon na gwarancji to oddaj go do serwisu a jeżeli już jest po gwarancji to musowo go sprzedaj bo za naprawę zapłacisz jak za zboże 50-350 zł koszty robocizny + części. A jeżeli na drugiej baterii jest dobrze to kup sobie nową.

W tle mam włączony program do automatycznego nagrywania rozmów i zmiany profilu. Z wi-fi korzystam, ale wyłączam po skorzystaniu. Zasięg w domu mam od 1 do 4 kresek. Do 1 nagłego rozładowania doszło w mieście, kiedy miałem pełny zasięg. Spróbuje wyłączenia programu do zmiany profilu, bo mam wrażenie, że to po zainstalowaniu go są takie problemy.

Mistrzu, polecam program Nokia Energy Profiler, i sprawdzanie, jaki program najwięcej Ci zabiera energii.